
A Kék Madár új fiókákat nevel
2015.04.09 13:39 | PéVi
Tamás László könyvtárigazgató invenciója nyomán március 26-án csütörtökön és 27-én pénteken rendhagyó tanítási órák keretein belül ismerkedhetett meg az általános és középiskolás közönség a Kék Madár Alapítvánnyal és a zeneművészet fiatal tehetségeivel.
A program elsődleges célja, hogy gyermekek, fiatal felnőttek részére népszerűsítse a Kalocsán idén már huszonharmadik alkalommal megrendezendő Kék Madár Fesztivált, illetve képet kapjanak a fesztivál hátterében húzódó alapítvány feladatáról. Az órák pozitív hozadékaként pedig hazánk ifjú virtuózaival is találkozhattak a megjelentek, és a szerencsések a fesztiválra szóló ajándék belépőjegyekkel térhettek haza.

A gyermekkönyvtárban csütörtökön 9.45-kor indult az interaktív zenei nap, amely aznap három tanítási órát ölelt fel és pénteken délelőtt fejeződött be.
A rendhagyó zenei órák főszereplője, a fesztivál atyja, Lakatos György fagottművész, tanszékvezető egyetemi docens volt, aki magával hozta tanítványait is. Fellépett a könyvtárban Lakatos Sára csellista, a fagottművész legnagyobb gimnazista lánya, Oláh Krisztián, aki a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz-zongora szakos hallgatója illetve Bolyki Sára népdalénekes és Kéringer Dávid szaxofonos.
Lakatos György kérdve kifejtő módszerrel szólította meg a tanulókat, és így egymástól és a művész válaszaiból bővült a jelenlévők ismerettára előbb a fesztivál múltjáról, majd a zeneművészetről. Biztatásként rengeteg apró ajándék, tollak, csokoládék és a Kék Madár Fesztivál szimbólumával festett zászló került kiosztásra, illetve a már említett értékes belépőjegyek. A vártnál nagyobb lelkesedéssel és előzetes tudással érkeztek a tanulók, így nagy volt a verseny a jutalmakért.

A fagottművész a buzgalom csitítására elmesélte megrendítő fiatalkori, spanyolországi autóbalesetét, amely után sok évi lábadozás után épült csak fel, és amelynek hatására később megalapította a Kék Madár Alapítványt. Ezáltal a diákok érzelmileg is átláthatták a program társadalmi jelentőségét
Az interaktív órákon lélekemelő volt látni és hallani a könyvtár vendégeit, az öt talentum bemutatkozását. A négyszer 45 percben a fiatal tehetségek bemutatták hangszereiket, a stílust amelyet képviselnek, majd külön-külön és duókban is megcsillogtatták tehetségüket.
A rendezvény zárásaként dr. Angeli Gabriella képviselő asszony és Tamás László könyvtárigazgató búcsúztatta a rendhagyó órák szereplőit.

A nézők soraiban ülő általános, illetve középiskolás tanulók mindvégig óriási érdeklődéssel hallgatták az elhangzottakat, és tágra nyílt szemmel csodálták a produkciókat. A rendezvény kitűnő fogadtatását mi sem jelzi jobban, minthogy a fiatalok kitörő örömmel jelezték, jövőre ismét ellátogatnának a rendezvény folytatására, így biztos, hogy a Kék Madár fesztivál közönsége is fiatalodik az idén.
Reméljük, a jelenlévők magukkal viszik az üzenetet, amelyet mind az alapítvány, mind a fesztivál képvisel: „A Kék Madarat nem kell távoli országokban keresni. A Kék Madár mindig velünk van, ha szeretjük egymást és örülünk az élet legkisebb ajándékainak is. De mindig elrepül, ha bántjuk egymást, ha irigykedve figyeljük a mások örömét. Mert a Kék Madár maga a boldogság és kalitkája az emberi szív.” (Maurice Maeterlinck: A Kék Madár)
Kalocsai hírek
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...