Ismét pattog a kosárlabda

2009.11.04 14:08    |    Tamás Ferenc

Közönségszórakoztató meccsen nyert a Kalocsa

kosar_303

Egy bajnoki év kihagyás után ismét bejelentkezett a Kalocsai Kosárlabda Egyesület férfi gárdája a megye kosárlabda-életébe, ugyanis nevezett a csapat a 2009/2010-es bajnokságra. Október 23-án mutatkozott be a Drab Attila vezette KKE hazai pályán, amikor a mieink a Félegyházi Öregfiúk egykori NB-s kosarasokból szerveződött szeniorait verték 75-61-re. Már akkor mutogatta oroszlánkörmeit az újjászerveződő kalocsai együttes, éppen ezért várta szurkoló és játékos a következő megmérettetést, amikor a mieink a nagykőrösi utánpótlás „megyeegyben” szereplő tehetséges fiataljaival mérkőztek. Az október 30-án péntek este Kalocsán lejátszott találkozón aztán ismét remekelt a Drab-alakulat, hiszen az utolsó negyedben már igazi örömkosárlabdát játszottak András Norbiék törzsközönségük élénk ovációjától kisérve.

(24-20, 19-19, 24-16, 23-14)

50 néző, vezette: Csányi, Csallóközi

kosar2_305

Kalocsai KE: Vörös B. 12, András N. 29, Katus Z. 15/6, Schmidt R. 10, Juhász Á. 7. Csere: Czár A. 10/3, Csamangó Cs. 4, Kanczler F. 3, Szász Cs., Bányai D., Faragó A., Kollár D. Edző: Drab Attila.

Az eredmény alakulása: 8-0, 22-12, 27-27, 41-36, 55-45, 67-55, 81-61.

Akár már az első tízpercben eldönthette volna a meccset a remekül bekezdő Kalocsa (8-0, 22-12), ám a szívós vendégek a második negyed közepére megfordították az állást, sőt már hat ponttal is vezettek (27-33). Aztán a harmadik tízpercben ritmust váltottak a mieink és a végig parádézó András Norbi vezérletével kezdtünk ellépni, ám kellett ehhez a frissen beállt Czár Attila 10 pontja is, aki középtávoli pazar kosaraival, valamint egy triplájával szinte lelkileg knockoutolta az ellenfelet.

A negyedik negyedet két gyors kosárral kezdtük és innentől kezdve már nem volt megállás. A lefújás előtt 5 perccel már húsz volt közte (81-61), a végén pedig már sziporkázott a Kalocsa, ragyogó blokkokat és élményszámba menő kosarakat láthattunk a fiúktól, a publikum pedig vastapssal jutalmazta a mutatványt.

Sport

Karate Felnőtt Magyar Bajnokság

A KSE Ciglédi úti karate szakosztályából február 16-án a felnőtt versenyzők utaztak Tata városába,...