Nagykőrösi Filtermat – KKE 59-48

Mattolt a Filtermat

2010.05.06 09:08    |    T.F.

Április 26-án hétfőn este Nagykőrösön lépett pályára a Kalocsai Kosárlabda Egyesület férfi gárdája a megyei bajnokság felsőházi rájátszásában. A Drab Attila edzette mieink ebben a szakaszban már két vereséget is begyűjtöttek, ezért most győzniük kellett volna ahhoz, hogy a legjobb négyben maradjon még esélyük az ezüstérem megszerzésére. Sajnos a dobogó második foka szempontjából sorsdöntő találkozóra igen foghíjasan utazott el csapatunk, hiszen mindössze egy cseréje volt a gárdának, ami ugye nem szorul magyarázatra ebben a „kipontozódásos” sportágban. Így aztán mint később kiderült, ez is vaskosan belejátszott a szűk vereségbe, no meg a két „spori” is úgy fújta a sípot, hogy meredeken lejtett a hazai pálya. De az is igaz, ha csapatunk két ásza, András Norbi és Lakatos Péter ott lehetett volna a küzdőtéren, akkor bármit fütyölhetett volna a két „feketerigó”.

Filtermat – KKE 59-48

(12-8, 20-13, 16-7, 11-20)

50 néző, vezette: Baukó, Szabó F.

Kalocsai KE: Vörös B. 8, Katus Z. 8, Tóth B. 13, Schmidt R. 6, Juhász Á. 9. Csere: Kanczler F. 4. Edző: Drab Attila.

Már a bemelegítésnél látszott, hogy nehéz ütközetre számíthatunk, hiszen a házigazdáknál három, közel két méter magas langaléta játékos pattogtatta a labdát. Ennek ellenére mi szereztük a találkozó első négy pontját, ám a nagykőrösiek volt NB-s játékosai hamar visszaállították a rendet (11-4). A bírók már az első negyedben bemutatkoztak a vendég Kalocsának, hiszen míg a hazaiaknak mindössze kettő, addig nekünk nyolc (!) faultot is fújtak. A második tízpercben aztán kidomborodott a hazaiak „légi-fölényéből” adódó előnye is – jobban szedték a lepattanókat –, valamint a távoli és középtávoli kisérleteikből is rendre betaláltak. Így a félidőre már 11 pontos előnyre tettek szert (32-21), de ekkor még nem tudhattuk, hogy a Kalocsa a harmadik negyedben kerül majd igazán padlóra. Ez volt az az időszak, amikor nekünk semmi, míg a hazaiaknak kivétel nélkül minden sikerült. Így nem véletlen, hogy a félóra végére 20 pontosra hízott a két csapat közti különbség (48-28), ami már azt jelentette, hogy végleg eldőlt a mérkőzés. Talán ennek is betudható volt, hogy az utolsó tízpercet mi nyertük meggyőző fölénnyel, no meg annak, hogy zónavédekezésről emberfogásra váltott át a csapat. Ekkor jóval több labdát szereztünk és gyors indításokból rendre kosarakkal fejeztük be a támadást. A záró negyedet így 20-11-re mi nyertük, de ez csupán a tisztes felzárkózáshoz volt már elég (59-48).

Sport

Karate Felnőtt Magyar Bajnokság

A KSE Ciglédi úti karate szakosztályából február 16-án a felnőtt versenyzők utaztak Tata városába,...