KKE – Kkfélegyházi ÖF 67-48

Négyből négy

2010.11.24 10:28    |    T.F.

A félidő után átfutott a KKE ellenfelén

kalocsa_kiskun_felegy_240Zsinórban negyedik mérkőzésén is megszerezte a győzelmet a Kalocsai Kosárlabda Egyesület férfi gárdája a megyei bajnokságban és ezzel még „hibátlanul” vezeti a tabellát. A november 19-én péntek este lejátszott találkozón a Tiszakécske, a Nagykőrös és a Kerekegyháza után a Kiskunfélegyházi Öregfiúk skalpját is begyűjtötte a Kalocsa „csikócsapata” törzsközönsége hangos bíztatásától kísérve. Pedig ellenfele az egykori félegyházi NB I/B-s gárda régi ászaiból verbuválódott társaság volt, akik már méretes termetükkel is tekintélyt teremtettek maguknak a bemelegítésnél. Aztán ahogy elkezdődött a meccs, igazolták is mindezt a félegyháziak „toronydarui”, látszott a szervezettség és a „gógyi” csapatuk játékán. Ekkor még senki sem gondolta volna, hogy az első tízperc megnyerése után (10-15), már nem terem több babér számukra ezen az esetén. Igaz, kellett ehhez a Kalocsa csupa tűz, elementáris erejű „könnyűlovassága” is, akik szélvészként rohantak át a hozzájuk csak „nehézvérteseknek” tűnő félegyházi öregfiúk hadrendjén, miközben Schmidt és Lakatos tripláinak köszönhetően ezt a negyedet már a mieink nyerték nyolc ponttal (19-11). A harmadik tízpercben a Kalocsa semmit nem vett vissza magas fordulatszámú pörgéséből, míg a negyven feletti vendégek közül néhányan már ólomlábakon mozogtak. Igaz, szóban még ekkor is csak „grund kosárlabdának” titulálták a mieink játékát, de az utolsó negyedben Lakatos Péter pazar triplái és a közel 30 pontos kalocsai előny azért már jobb belátásra bírta őket.

KKE – Félegyházi Öf.
67-48

(10-15, 19-11, 16-11, 22-11)

100 néző, vezette: Csallóközi, Havadi – Nagy

Kalocsai KE: András N. 11, Lakatos P. 19/15, Vörös B. 13, Schmidt R. 7/3,Katus Z. 2. Csere: Tóth B. 13, Juhász Á. 2, Csamangó Cs., Kanczler F., Jakab D. Edző: Jenei Tibor.

Az eredmény alakulása: 8. p.: 9-11, 13. p.: 17-19, 24 p.: 35-32, 33. p.: 52-39, 37. p.: 64-41.

Sport

Karate Felnőtt Magyar Bajnokság

A KSE Ciglédi úti karate szakosztályából február 16-án a felnőtt versenyzők utaztak Tata városába,...