Bravúros nyomozást követően
Elfogták a kórházi műszertolvajt
2010.12.10 08:15 | Cs.L.
Mint arról lapunk is beszámolt, december 15-én ismeretlen tettes a kórház belosztályáról eltulajdonított több mint hétmillió forint értékű életmentő műszert, köztük defibrillátorokat. A tett elkövetésével gyanúsított kalocsai személyt a rendőrség december 8-án elfogta.
A Kalocsai Rendőrkapitányság 2010. november 18-án rendelt el nyomozást a Kalocsai Kórházban történt nagy értékű műszerlopás miatt. A feljelentést a főnővér tette, mert a szokott helyéről hiányzott a defibrillátor, és kórházban történt azonnali leltár során sem akadtak a nyomára. Ekkor derült fény arra a körülményre, hogy a keresett műszeren kívül még több, nagy értékű életmentéshez szükséges felszerelés is hiányzik, ezek listáját közzé tettük.
A Kalocsai Rendőrkapitányság felderítői már az elsődleges információgyűjtés során 4 személyt is beazonosítottak, akiknek a mozgása a kérdéses kórházi osztályon gyanús volt. Ebből három személy szerepe tisztázódott, maradt az utolsó, aki az egészségügyben dolgozik. Minden esetben a belépési engedélyét felmutatva járt a Kalocsai Kórházban, emiatt nem volt szokatlan az ő jelenléte.
A nyomozás során fény derült arra, hogy ez a fiatalember kalocsai lakos, de vidéken dolgozik, valamint jelentős adósságai vannak a játékszenvedélye miatt.
Az ügy felderítését segítette az a körülmény, hogy nemrég eladásra kínáltak egy defibrillátort alacsony áron. Egy 2,5 milliós műszert 100.000 Ft-ért meg lehetett volna vásárolni.
2010. december 08-án a bűncselekménnyel gyanúsítható férfi előállításra került, aki őszinte feltáró jellegű, beismerő vallomást tett. Segítette a nyomozókat abban, hogy pontosan elmondta azokat a helyeket, ahova értékesítette a Kalocsai Kórházból ellopott műszereket. Ezeket minden esetben a munkája révén szerzett ismeretségét felhasználva értékesítette, Baján, Kecskeméten és Cegléden. A történet minden esetben az volt, hogy felszámolás alatt lévő kórházból és külföldről származnak a műszerek.
Még a gyanúsított kihallgatása napján megtörténtek a házkutatások, ezek eredményre vezettek és minden hiányzó berendezést lefoglaltak.
Kék hírek
Internetes hisztéria a mentődobozok ellenőrzéséről
Elég a lejárt szavatosságú alkotókat kicserélni Egyes közösségi oldalakon a közelmúltban terjedt...
A tűzoltók szabadították ki a sérültet
A megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól kaptuk a hírt április 27-én, kedden a déli órákban, hogy...
A legutóbbi TISPOL-on 36 gyorshajtót fogtak
A Kalocsai Rendőrkapitányság múlt héten, keddtől csütörtökig nagyüzemben végezte a sebességmérést a...
A kislány a medencébe fulladt – a körülmények ma sem tisztázottak
Két év próbaidőre felfüggesztett 1 évi fogházbüntetésre ítélték azt a budapesti nőt, akinek szakmári...
Egy dunapataji kocsmából tartott hazafelé egy férfi, amikor a sötétben leütötte és kifosztotta...
A kerékpárlopások megszaporodásától tartanak
A Kalocsai Rendőrkapitányság bűnügyi főelőadója, sajtószóvivője a kora tavaszi időszak...
Csalókat buktatott le a kalocsai cég
Találékony, de kisstílű és átlátszó: útépítéseknél felmart aszfaltot próbáltak meg újraértékesíteni...
Még mindig „szeretünk” kockáztatni
Az autóba ülés utáni első rutinszerű mozdulat még mindig sokak számára nem rutin: két nap alatt 22...
Megdöbbentő fordulat a bajai méregkeverő ügyében
Új eljárást rendelt el a Kúria a most kihirdetett harmadfokú döntésével egy bajai férfi ügyében,...
Hogyan lesz egy becsületes megtalálóból egy biciklilopási ügy szereplője?
Mit tenne a Kedves Olvasó, ha arra lenne figyelmes, hogy egy kerékpár gazdátlanul álldogál már...
