Hatvan napot hosszabbított a bíró

Továbbra is előzetesben a „kalocsai mészáros”

2009.05.25 14:00   

Április 21-én iszonyú hír kavarta fel békés kisvárosunk nyugalmát: előző este hat óra tájban Bátyai út 15. szám alatti albérletében A. Péter 22 éves kalocsai lakos egy szóváltást követően tőrkésével agyonszúrta 19 éves barátnőjét, lefejezte, egyes hírek szerint a holttest hátába késével horogkeresztet vésett, majd egy horogkeresztes náci lobogóval takarta le. Órákig ült a holttest felett, majd éjfél után apjával együtt bement a rendőrségre és feladta magát.

A Független Hírügynökség jelentése szerint dr. Szabó Ferenc Bács-Kiskun megyei főügyész helyettes, sajtószóvivő azt a tájékoztatást adta, hogy az egy hónapja előzetes letartóztatásban lévő gyanúsított férfi fogva tartását a kecskeméti nyomozási bíró május 23-án hatvan nappal meghosszabbította, mert szökésétől és elrejtőzésétől tartani lehet.

A nyomozás eddig a nyilvánosság teljes kizárásával zajlik, vagyis azokat a rémisztő részleteket, amelyek Kalocsán és környékén elterjedtek a gyilkosságról, a nyomozó hatóság sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta. Az információk szerint a szélsőjobboldali, radikális elveket valló ex gárdista, aki tavaly már kilépett a szervezetből, bestiális tettének elkövetésekor állítólag erősen ittas volt és kedélyjavító tabletták befolyása alatt állt. A főügyész-helyettesi sajtónyilatkozatot követően a magyar elektronikus sajtó szinte kivétel nélkül „kalocsai mészáros”- ként aposztrofálta a gyilkosság gyanúsítottját, utalva ezzel egyrészt a barbár módszerre, amellyel kivégezte barátnőjét, másrészt eredeti foglalkozására.

A VG értesülése szerint a férfit a kecskeméti megyei főkapitányság épületében tartják fogva, mert állítólag retteg attól, hogy horogkeresztes tetoválása miatt a börtönben cellatársai bosszút állnának rajta.


Kék hírek

Internetes hisztéria a mentődobozok ellenőrzéséről

Elég a lejárt szavatosságú alkotókat kicserélni   Egyes közösségi oldalakon a közelmúltban terjedt...

A tűzoltók szabadították ki a sérültet

A megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól kaptuk a hírt április 27-én, kedden a déli órákban, hogy...

A legutóbbi TISPOL-on 36 gyorshajtót fogtak

A Kalocsai Rendőrkapitányság múlt héten, keddtől csütörtökig nagyüzemben végezte a sebességmérést a...

A kislány a medencébe fulladt – a körülmények ma sem tisztázottak

Két év próbaidőre felfüggesztett 1 évi fogházbüntetésre ítélték azt a budapesti nőt, akinek szakmári...

Leütötték, kifosztották

Egy dunapataji kocsmából tartott hazafelé egy férfi, amikor a sötétben leütötte és kifosztotta...

A kerékpárlopások megszaporodásától tartanak

A Kalocsai Rendőrkapitányság bűnügyi főelőadója, sajtószóvivője a kora tavaszi időszak...

Csalókat buktatott le a kalocsai cég

Találékony, de kisstílű és átlátszó: útépítéseknél felmart aszfaltot próbáltak meg újraértékesíteni...

Még mindig „szeretünk” kockáztatni

Az autóba ülés utáni első rutinszerű mozdulat még mindig sokak számára nem rutin: két nap alatt 22...

Megdöbbentő fordulat a bajai méregkeverő ügyében

Új eljárást rendelt el a Kúria a most kihirdetett harmadfokú döntésével egy bajai férfi ügyében,...

Hogyan lesz egy becsületes megtalálóból egy biciklilopási ügy szereplője?

Mit tenne a Kedves Olvasó, ha arra lenne figyelmes, hogy egy kerékpár gazdátlanul álldogál már...

ARCHÍVUM

Kalocsai Néplap Online Kalocsai Néplap KaloPress Nyomda Nagyítás Nyomtatás