Zavarta az istentisztelet hangja
Elkapták a temetői incidens gyanúsítottját
2009.06.20 20:35 | Csapai Lajos
Június 18-án portálunkon – elsőként a magyar elektronikus médiában – beszámoltunk egy, a kalocsai neológ zsidótemető-béli incidensről, amely a Schweitzer József nyugdíjas főrabbi és dr. Bábel Balázs Kalocsa-kecskeméti érsek által celebrált istentisztelet idején történt. A jelenlévő vendégek közül egy fiatal, New Yorkból érkezett hölgyet egy – akkor még ismeretlen – kemény tárgy fejen találta és vérző sebet ütött rajta a jobb fülétől néhány centiméterre.
A sebesültet a mentő a kalocsai kórházba szállította, ahol sebét kitisztították és összevarrták. Az eset nem zavarta meg a programot, csak a hölgy körül állók vették észre, hogy valami rendkívüli történt, s diszkréten történt az elszállítás is a tömeg mögött.
A kalocsai rendőrkapitányság bűnügyi osztálya nagy erőkkel vonult a helyszínre és hozzákezdett az anyaggyűjtéshez. Az már a vizsgálat kezdetekor kiderült, hogy az ismeretlen tárgy a temető magas fala mögött lévő házak egyike felől csapódott az amerikai vendég fejéhez. A nyomozók kihallgatták az egyik házban lakó fiatalembert és a ház és udvarának átvizsgálásakor nem tartották kizártnak, hogy abból az irányból érkezhetett a sérülést okozó tárgy, ráadásul a ház tulajdonosának birtokában volt egy csúzli is, ezért hivatalosan is meggyanúsították a cselekmény elkövetésével. A csúzliról a fiatalember kihallgatásán azt vallotta, hogy azzal horgászás közben az etetőanyagot juttatja a vízbe.
A további adatgyűjtés és a helyszínen péntek délelőtt tartott bizonyítási eljárás során azonban felmerült annak lehetősége, hogy a cselekményt nem a gyanúsított, hanem a szomszédjában lakó 54 éves férfi követhette el, aki békétlenkedő ember hírében állt, többször került összeütközésbe szomszédaival. Elszámoltatása során kiderült, hogy több ízben állt már pszichiátriai kezelés alatt. A férfi kihallgatása során beismerte, hogy annyira idegesítette a temetőből áthallatszódó éneklés és kántálás, hogy dühében áthajított a kerítésen egy közepes méretű anyacsavart a hangok irányába , s az véletlenül eltalálta az amerikai lányt. Az anyacsavart a helyszínen megtalálták. Elmondta azt is, hogy tettét nem motiválta semmiféle politikai vagy vallási ellenszenv, amit a nyomozás egyéb adatai is kizártak. A férfit hivatalosan meggyanúsították, míg a másik férfi ellen a gyanúsítást megszüntették.
A temetői incidens vizsgálata tovább folytatódik szakértők bevonásával, majd ezek eredményét is megismerve kerül sor a történtek büntetőjogi minősítésére, az esetleges vádemelési javaslat megtételére. A rasszista motívum korai kizárásával Kalocsa felemelt fejjel lehet büszke a kétnapos ünnepségsorozatra.
Kék hírek
Internetes hisztéria a mentődobozok ellenőrzéséről
Elég a lejárt szavatosságú alkotókat kicserélni Egyes közösségi oldalakon a közelmúltban terjedt...
A tűzoltók szabadították ki a sérültet
A megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól kaptuk a hírt április 27-én, kedden a déli órákban, hogy...
A legutóbbi TISPOL-on 36 gyorshajtót fogtak
A Kalocsai Rendőrkapitányság múlt héten, keddtől csütörtökig nagyüzemben végezte a sebességmérést a...
A kislány a medencébe fulladt – a körülmények ma sem tisztázottak
Két év próbaidőre felfüggesztett 1 évi fogházbüntetésre ítélték azt a budapesti nőt, akinek szakmári...
Egy dunapataji kocsmából tartott hazafelé egy férfi, amikor a sötétben leütötte és kifosztotta...
A kerékpárlopások megszaporodásától tartanak
A Kalocsai Rendőrkapitányság bűnügyi főelőadója, sajtószóvivője a kora tavaszi időszak...
Csalókat buktatott le a kalocsai cég
Találékony, de kisstílű és átlátszó: útépítéseknél felmart aszfaltot próbáltak meg újraértékesíteni...
Még mindig „szeretünk” kockáztatni
Az autóba ülés utáni első rutinszerű mozdulat még mindig sokak számára nem rutin: két nap alatt 22...
Megdöbbentő fordulat a bajai méregkeverő ügyében
Új eljárást rendelt el a Kúria a most kihirdetett harmadfokú döntésével egy bajai férfi ügyében,...
Hogyan lesz egy becsületes megtalálóból egy biciklilopási ügy szereplője?
Mit tenne a Kedves Olvasó, ha arra lenne figyelmes, hogy egy kerékpár gazdátlanul álldogál már...
