
Wass Albert szavalóverseny
2014.02.04 22:53 | borka
Harmadik alkalommal szervezett szavalóversenyt általános és középiskolások részére meghirdetve a kalocsai Wass Albert Baráti kör az erdélyi író-költő arisztokrata emlékére. Az esemény lebonyolítására a Kalocsai Színházban került sor január 8-án, délután.
A szervező Vesztergám Miklós a verseny megkezdése előtt elmondta, hogy minden évben az alkotó születésnapjára időzítik a versenyt, majd a halála évfordulóján (Válaszút, 1908. január 8. – Astor, Florida 1998. február 17.) 25 órás maratoni felolvasást szerveznek, amelyre idén is minden érdeklődőt várnak a színház emeleti társalgójába február 21-én.
– Wass Albert műveit, gondolatait szeretnénk közelebb hozni az emberekhez – mondta Vesztergám Miklós, aki elolvasta az író minden művét. – Könyveiben, verseiben mindig a tisztesség, a becsület, a hit, a hazaszeretet áll a középpontban. Életművét a rendszerváltás után kezdték hazánkban is megismerni, és ehhez a folyamathoz szeretnénk mi is hozzájárulni. Az a meggyőződésem, hogy ha valaki Wass Albertet olvassa, már nem ugyanaz az ember lesz, amikor a könyvet leteszi, mint amikor kinyitotta.
– Hányan jelentkeztek a szavalóversenyre?
– Idén tizenhárom diák szerepel a versenyen. Első évben 52 fő jelentkezett, ami szinte kezelhetetlennek bizonyult egyetlen alkalomra, így meghatároztuk, hány főt várunk egy-egy intézményből.
– Kik bírálják el az előadókat?
– A zsűri elnöke Szakács Gábor, a Forrai Sándor Rovásíró Kör elnöke, egyik tagja Hegyi Károly, a Historica zenekar énekes-szövegírója, a másik pedig Kovács Norbert kalocsai szobrász.
– Milyen díjakat kapnak a helyezettek?
– Minden szavaló és felkészítő tanár oklevelet kap a végén, a helyezettek Wass Albert könyvet, valamint a saját, a Szent Korona tanról írt első könyvemet és Szakács Gábor rovásírással foglalkozó műveit kapják. Az elsőknek emellett jár egy Kovács Norbert által készített Wass Albert plakett, továbbá az általános iskolások első két helyezettjét elviszem Törökszentmiklósra, az országos Wass Albert versmondó versenyre.
A helyezések:
Általános iskola alsó tagozatról egy versenyző volt, az uszódi Benedek Péter Általános Iskola tanulója, Szabó Áron Timoteus, akinek teljesítményét nagyra értékelte a zsűri. (Felkészítő tanára Vörös Zoltánné)
Felső tagozat helyezettjei: 1. Szabó Mirjam (Kunszt József Általános Iskola; Filvig Ágnes), 2. Tóth Sarolta (Kunszt József Általános Iskola; Filvig Ágnes), 3. Elamin Flóra (Eperföldi Általános Iskola, Szvétek Klára).
Középiskolás kategória: 1. Csesznók Bettina (Szent István Gimnázium, dr. Deákné Tóth Veronika), 2. Szabó Ráhel (Szent István Gimnázium, Petrás Éva), 3. Szabó Ábel (Szent István Gimnázium, dr. Deákné Tóth Veronika).
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...