
Népdalkörök dalos találkozója
Tiszteletadás Cserey József emléke előtt
2014.06.18 21:27 | g-era
Május 31-én délután a Szent István Gimnáziumban adtak egymásnak találkozót hat népdalkör tagjai, hogy tisztelegjenek a népdalgyűjtő, Cserey József emléke előtt – megemlékezve egyúttal a munkásságát folytató, a találkozókat korábban szervező Bencze Károlynéról is. Az eseményen idén is megjelent Cserey Judit és Cserey Gábor, a tanár úr két gyermeke.
A program Cserey Józsefnek a gimnázium épületében elhelyezett emléktáblája előtti közös énekléssel kezdődött, majd a megjelentek nevében koszorút helyezett el a tábla előtt Tamás László, a Kalocsa Népművészetéért Alapítvány elnöke.
– Mindig meghatódom, ha édesapámról faggatnak – árulta el Cserey Gábor. – Gyönyörű gesztusnak tartom, hogy így ápolják az emlékét, ilyenkor úgy érzem, bár 1982-ben meghalt, mégis, ma is közöttünk van. Gyermekként nem éreztük, mennyire fontos az a munka, amit a népdalok megmentése, összegyűjtése érdekében végez, de ma már tisztában vagyunk tevékenysége jelentőségével és büszkék vagyunk rá.
A dalos találkozó a gimnázium dísztermében tartott közös műsorral folytatódott. A több településről érkezett kórusokat Simon Zoltán alpolgármester köszöntötte a város önkormányzata nevében. A városatya méltatta és példamutatónak nevezte Cserey József pedagógiai, valamint a népművészet megőrzése érdekében végzett munkáját. Hangsúlyozta, hogy a mai felnőtt nemzedék felelőssége ennek a munkának a folytatása, a hagyományok ápolása és a fiatalabb nemzedékeknek történő átadása. Simon Zoltán megemlékezett Bencze Károlyné munkásságáról is, aki gyűjtéseivel tovább gyarapította a „Kalocsai kertek alatt” című népdalkötetet, megalapította a Mezei Virágok népdalkört, és két évvel ezelőtt bekövetkezett halála előtt ő szervezte a Cserey József emlékére rendezett dalos találkozókat.
A találkozón megjelent és fellépett a Drágszéli Népdalkör, a Rémi Gyöngyvirág népdalkör, a dunapataji Fényes Csillag Citerazenekar, a Bátyai Rozmaring Népdalkör, a Jánoshalmi Új Pávakör és természetesen a házigazda: a Mezei Virágok népdalkör, az esemény szervezésében élenjáró Vén Ferencné vezetésével. A kalocsaiak festett porcelánnal, népművészek által díszített különleges oklevéllel kedveskedtek a vendégeknek.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...