
Közös hivatalt üzemeltet a három település
Elbocsátások és bővülő közmunkaprogram
2014.01.30 22:05 | -r-s
Néhány kalocsai régióbeli község hivatali összevonásával és az ezzel párhuzamosan futó Közmunkaprogrammal furcsa helyzet állt elő Szakmáron. Amíg az egyik oldalon önkormányzati dolgozók menesztésére kényszerültek, a másikon mintegy félszáz közmunkást foglalkoztattak. Új év, új körülmények, kevesebb munkatárs, mégis több dolgozó.
– A hivatalok átalakításával Szakmár, Újtelek és Öregcsertő létrehozott egy közös önkormányzati hivatalt, melynek központja a mi településünk – jelentette be nemrég Tóth Jenő szakmári polgármester. – Ennek beindítása plusz sarcokat rótt önkormányzatunkra, ahogy a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ által átvett iskola dologi feladatainak és létszámának átadása is – tette hozzá. A településvezető a nagyobb anyagi ráfordítás mellett sajnálattal vette tudomásul azt is, hogy az összevonás gazdaságos kivitelezése miatt a fenti települések önkormányzataitól munkatársakat kellett elbocsátani.
– Hivatalunk érvágásként élte meg azt a kormányzati, parlamenti döntést, amellyel kiszámították, hogy mekkora létszámot lehet foglalkoztatni. Ez nálunk is létszámleépítéssel járt. A feladatok ugyanakkor nem csökkentek, sőt, úgy gondolom, növekedtek – vélte a polgármester, kiemelve, hogy olykor a lehetőségeikhez mérten túl gyors munkát várnak el tőlük. Előfordul például, hogy az államkincstár reggel bejelentkezik egy feladattal, amelyet délután négyre el is kell végezniük. „Ez korábban nem volt jellemző” – jegyezte meg Tóth Jenő.
Amíg az állam feléjük támasztott elvárásainak megfelelve muszáj volt megválniuk önkormányzati dolgozóktól, a másik oldalon sokat kellett foglalkoztatniuk, hiszen a település részt vett a 2013-as Közmunkaprogramban. Ennek keretében ugyan el tudtak végeztetni valamennyi adminisztrációs tevékenységet, de csak döcögősen, mert „egy több évtizedes gyakorlattal rendelkező munkatársat nehéz helyettesíteni a kezdőkkel”.
– Ettől eltekintve úgy érzem, hogy a közmunkaprogram jól működik nálunk; igyekszünk is értelmes feladatokkal megbízni a benne résztvevőket. Sokszor inkább az volt a problémánk, hogy milyen munkát adjunk nekik, ami nem csak látszatfeladat – jegyezte meg Tóth Jenő polgármester. Szakmáron közel 50 fős létszámban foglalkoztattak közmunkásokat tavaly.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...