
Eredeti programötletek a Magyar Holokauszt Emlékévre
Rajzfilmre és Radnóti-versenyre nyert százezreket a gimi
2014.02.09 19:55 | géjé
A Magyar Holokauszt Emlékév alkalmából kiírt pályázaton a másfél milliárdos keretösszeg többszörösére nyújtottak be igényt azok a szervezetek, magánszemélyek és intézmények, akik vállalták, hogy „megismertetik a társadalommal az emlékévet, valamint segítik a szembenézést a történelemmel és ösztönzik a társadalmi aktivitást”. 1073 érvényes pályázatból valamivel több, mint 400 talált be – köztük a kalocsai Szent István Gimnáziumé is.

– Idén lesz a holocaust 70. évfordulója, így a kormány 2014-et Magyar Holokauszt Emlékévvé nyilvánította, és ennek alkalmából kiírt egy nagyon komoly pályázatot is, civil szervezetek, magánszemélyek és intézmények számára, másfél milliárd forint értékben – mutatta be a kezdeményezést a nyertes iskola magyartanára, igazgató-helyettese. Dr. Magóné Tóth Gyöngyi elárulta: ugyan nem sikerült elhozniuk a pályázatukban kért, teljes összeget, de így is mintegy 400 ezer forintból gazdálkodhatnak. A pénzt elsősorban Radnóti Miklóssal kapcsolatos események megszervezésére és lebonyolítására fordítják majd – például irodalomtörténeti és szavalóversenyre –, de a tematikában szerepel egy igazán izgalmasnak ígérkező, formabontó ötlet is.
– Készítünk egy animációs kisfilmet, egy olyan kalocsai testvérpárról, akik Kalocsán születtek és ma Izraelben élnek – mondta dr. Magóné, azt is hozzátéve, hogy honnan jött az elképzelés. – Létezik egy nemzetközi szervezet, a Centropa, amely életutakból készít oktatásban is kiválóan használható kisfilmeket. Ezek 5-10 percesek és jellemzően egy-egy család életét mutatják be. A diákjainkkal úgy gondoltuk, hogy megpróbálunk készíteni egy kalocsai kisfilmet is – jelentette be a pedagógus.
A Civil Alap-2014 pályázati programjának másfél milliárdos keretösszegére a nem hivatalos információk szerint mintegy 14 milliárd forintnyi igénylés érkezett, és első körben a jelentkezők kevesebb, mint felét hirdette ki nyertesként – az Országgyűlés Kulturális és Sajtóbizottságának javaslatai alapján – a Miniszterelnökséget vezető államtitkár. Amennyiben további források engedik, még 300 millió forintot kaphatnak a most kicsúszott pályázók, de a Szent István Gimnáziumnak már nincs miért izgulnia, csak megkezdeni a munkát, a lehetőségekhez mérten. A programok lebonyolítását és a kisfilm előkészítését márciusban már el is kezdik, hiszen a konkrét tervüket még a Magyar Holokauszt Emlékév, vagy-is 2014 végéig meg kell valósítaniuk. Lévén az igényelt összeg alacsonyabb, mint amit eredetileg kértek, persze arányosan kevesebb dolguk lesz; így kényelmesen teljesíthetik a vállalásukat. Sok sikert, és persze: várjuk az animációs filmet! Nagyon.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...