
Zöld utat kapott a 2013/14-es színházi évad
Folytassa, Kalocsai Színház!
2013.08.25 15:26 | géjé
Július elején történt egyeztetésre hivatkozva a színházigazgató a Korona Fm100-on jelentette be, hogy a Városmarketing Kft., a Kalocsai Önkormányzat és a színház vezetősége megállapodott a helyi teátrum következő évadának legsarkalatosabb kérdéseiről, így folytatódhat a munka.

Szabó Árpád nagy örömmel vette tudomásul, hogy a színház 2013/14-es évada is zöld jelzést kapott; most már jöhet a szervezés, sőt: akár egy saját színdarab előkészítése is. Ez talán a lassan apadó nézőszám újra növekedését is elősegíthetné, mert ugyan a Kalocsai Színház más, nagyobb hazai intézményekhez képest még mindig remek nézőszámokat produkál, azért itt is érezhető, hogy a lakosság elkezdett kevesebbet költeni a kultúrára. Ennek ellenére a bérletesek száma változatlan, és a helyi közönségnek változatos, látványos felhozatalt ígér a következő színházi szezon is.
– Tervezhetem a jövő évadot, amelyre szeretettel várjuk a közönséget, egy igazán izgalmas bérlettel, mert nagyon sok újdonság lesz – jelezte Szabó Árpád, egyben udvariasan elhárítva, hogy konkrét darabcímeket is említsen, ugyanis a programot szeretné majd egy nagyobb összefoglalóban ismertetni, ám ehhez még kis türelmet kér. – Nagyon szeretnék saját darabot is – erősítette meg újra szakmai vágyát, amelyről korábban lapunk is írt. Az igazgató még az évad májusi, utolsó előadása után tett róla említést, hogy minden követ hajlandó megmozgatni azért, hogy a Kalocsai Színháznak saját darabja legyen. A legutolsó ilyen (helyi színészek közreműködésével készült) darab a többek között Gregor Bernadett nevével fémjelzett Bál a Savoyban volt, évekkel ezelőtt.
– A bérletesek száma nem, viszont a nézőszám nálunk is csökkent, ám csekély mértékben. Pedig konkrét számok vannak például arra, hogy budapesti színházakban 5-10-20, vagy akár 40-50 ezer fővel is csökkent az éves nézőszám, nyilván annak függvényében, hogy melyekről beszélünk – hasonlította össze az igazgató nagyobb teátrumokkal a kalocsai még így is hálás helyzetét. – Ez a kulturális szokások változásának, na meg a rossz anyagi helyzetnek a számlájára írható. A kultúra ugyanis luxuscikk lett Magyarországon; sok minden más élvez előtte elsőbbséget, de az emberek mégis csak megtartják a színházukat, Kalocsán is, úgyhogy én mindenképpen bizakodó vagyok – mondta Szabó Árpád.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...