Emberségből jeles a diákoknak

2014.05.05 21:26    |    M.G.  

A Kalocsai Dózsa György Gazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium adott helyet annak a rendkívüli véradó napnak, melyet középiskolásoknak hirdetett a Magyar Vöröskereszt Kalocsai Szervezete. Szeitzné Nyírő Csilla és Bálint Sándorné szervezésében 83 fő 18. életévét betöltött kalocsai középiskolás jött el, hogy véradó legyen. Közülük 71-en adhattak vért.

A bajai Vérellátó Állomás munkatársainak segítségével 9-től 15 óráig zajlott a véradás. A szakaszos beosztásnak köszönhetően egymást követték az iskolák. A Szent István Gimnázium 19 fővel, a Kalocsai Dózsa György szakközépiskola 37 fővel, a Kalocsai Kossuth Zsuzsanna szakközépiskola 20 fővel, és a Nagyasszonyunk Katolikus Intézmény 7 fővel, akik létszámukhoz képest a legtöbb tanulóval képviseltették magukat.

A résztvevők a Menza Kft. jóvoltából teát és kiflit kaptak, a Vöröskeresztnek köszönhetően pedig belépőjegyet a Városi Uszodába, valamint a kiskunmajsai fürdőbe. A vérellátó állomás a mórahalmi fürdőbe biztosított belépőt. Ezenkívül minden véradó 500 forintos élelmiszer utalványt vehetett át.

Ám mindezek mellett a legfontosabb, hogy ezek a fiatalok felmérték, hogy véradóként mennyit segíthetnek, fogékonyak erre, és az ezzel járó esetleges kellemetlen-ségeket figyelmen kívül hagyva eljöttek a rendezvény-re. Köszönet a program szervezőinek, Vikker József igazgató úrnak a helyszín biztosításáért, a segítőknek, Csóti Jánosnénak, Kákonyi Józsefnének és Szilágyiné Varga Grétának, akik lehetővé tették, hogy a Véradó Nap létrejöhetett.

 


A környék hírei

A szegregált terület integrációja

" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...

Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason

Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...

Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton

Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...

Lélekemelő kórushangverseny a kalocsai főszékesegyházban – Három kiváló egyházi kórus több, mint 100 tagja énekelt

Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...

Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet

Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...

Új fasorok, fák díszítik Kalocsát

 „A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...

Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban

Antidiszkriminációs programok Kalocsa  város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...

In memoriam Szallár Károly (1951-2021)

Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...

Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség

Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...

ARCHÍVUM

Kalocsai Néplap Online Kalocsai Néplap KaloPress Nyomda Nagyítás Nyomtatás