
A falu jelenét képek őrzik a múló emlékezet számára
2017.11.23 13:54 | -mond
Az ordasi falunapok egyik jelentős rendezvénye minden évben az alkotótábor anyagából rendezett kiállítás megnyitása. Idén sem volt ez másként. Huszonegy alkotó 58 képe került a falakra, a tárlatot múlt szombaton a zsúfolásig telt faluházban nyitották meg.
Augusztus első hetében zajlott 21 résztvevővel Ordason a tizennegyedik alkotótábor. Elmúlt szombaton a falunapok keretében nyílt meg a tábor anyagából a kiállítás a Faluházban.
– „Nem elég a jóra vágyni, a jót akarni kell, és nem elég akarni, de tenni, tenni kell.” – ezzel a Váci Mihály idézettel kezdte a tábor szervezője, Zsigmond Enikő a kiállítás-megnyitót. – Tizennégy évvel ezelőtt született meg az ordasi tábor gondolata, a vágy, az akarat és tettünk is érte: 2004 nyarán hét résztvevővel indult az első tábor. Akkor azt mondtam, boldog leszek, ha tíz évet megér a tábor, egyelőre tovább ne tervezzünk. És az idei a tizennegyedik, a résztvevők száma pedig megháromszorozódott.

Lapozgattam a vendégkönyvet, olvasgattam a beírásokat, és átnézem a képeket, melyek az előző táborok anyagából maradtak a falunak és sorakoznak a raktárban. Van közöttük portré olyan emberről, aki már nincs közöttünk, több kép olyan házról, amit már rég lebontottak, utcarészlet, ami már nem úgy néz ki, fa, ami már rég nem áll a helyén. Olyan arcok, házak, pillanatok rögzülése, amik már nincsenek, de az alkotó kezek nyomán mégis megmaradtak nekünk. Ezért különösen fontos nekünk ez a tábor, és ezek a művek, melyek itt nyaranta születnek.
A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg. Az itt lévő képeken számtalan olyan szépség tárul elénk közvetlen környezetünkből, mely mellett elmegyünk, a festő azonban megláttatja velünk, s rácsodálkozunk egy fákkal szegélyezett kanyargós útra, a víz fölé hajló fákra, egy udvarra, egy kútra, melyeket lehet, pár év múlva már csak ezek a képek őrzik a múló emlékezet számára – mondta Zsigmond Enikő.
Idén huszonegy ember vett részt a táborban: Bolyki Lajos, Csókás Kinga, Győri Andrea, Hárs Kati, Hubert László, Kiss Ernő, Kiss István, Köhler Péter, Krisztián Nóra, Kunhegyesi Ferenc, Lőrincz Gergely, Mester Krisztián, Mindszentiné Kun Mandula, Olejnyik Ágnes, Ranga Tibor, Rendes Béláné, Sonyákné R. Kovács Katalin, Szabó Klára, Viczay Lajos, Vlcskó János, Zsigmond Enikő.
A kiállításmegnyitót Szabó Mihály és két tanítványa (Solt) gitárjátéka és éneke színesítette.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...