Kalocsa és környéke iskoláinak kitűnő és jeles tanulói a 2016-2017-es évben

2017.08.09 13:02   

Általános iskolák:

 

Nagyasszonyunk Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium

Kitűnő tanulók: 2.a. Bagó Iván, Egyed Luca, Markó Olívia, Ocskó Fruzsina, Réfy Mór, Szarvas Attila, Tóth Zsombor, Vajda-Rigó Gergő; 2.b: Korsós Doren, Pirisi Vanda, Szili Zsombor, Tuzson-Tóth Péter; 2.c: Bóna Benedek, Fábri Lili, Gera Eszter, Pécsi Emma; 3.a: Bolvári Vivien, Tamás Gábor, Vatai Zoltán; 3.b: Fuszencker Donát, Greksa Domonkos, Haszán Dorottya, Hunyadi Fanna, Kollár Nóra, Kovács Hanna, Pál Petra Hanna, Práger Ágnes, Répási Balázs, Viola-Sztricsevics Zsombor; 3.c: Madai Laura, Matos Jázmin, Rimai Bence, Romsics Flóra, Somogyvári Leila; 4.a: Balogh Adrienn, Győrffy Anna, Molnár Tibor, Posztobányi Dára, Scherer Erzsébet, Tamás Hanna, Thiesz Balázs, Tóth Kristóf, Varga Violett; 4.b: Haász Kevin, Hádinger Gergő, Mészáros Norbert, Szabó Iván, Szép Adrián Attila, Wirth Marcell; 5.a: Dorusák Dorina, Ferencz Dominika, Molnár Lili, Serfőző Balázs, Tóth Zsófia; 5.b: Fekete Lizett, Scherer Viktória, Szamolai Anna, Unyi Léna, Vida Zolta; 6.a: Balogh Lili, Farkas Dorina, Práger Ádám; 7.a: Balogh Zsanett, Szabó Panni, Szerencsés Gréta; 7.b Farkas Hanna, Guzsván Hédi, Kiss-Csepregi Sándor;
8.a: Baranyi Bálint, Bukor Levente, Körmendy Márton, Tóth Levente; 8.b Izsák Anna

Jeles tanulók: 2.a: Farkas Réka, Hegedűs Gellért, Illés Imre Máté, Madácsi Roland, Mamuzsics Milán, Szettele Áron; 2.b: Dobos Dorottya, Hajdu Balázs, Hegyháti Noémi, Mészáros Amira Lara, Molnár Levente, Nagy Molli, Pálmai Péter, Peák Anna, Purak Pálma, ; 2.c: Felnagy-Méry Benedek, Kocsis Nóra, Rigó Jázmin; 3.a: Bondor Lara, Fekete Nándor, Istella Alíz, Lakatos-Lengyel Péter, Pálfi Marcell István, Pataki Bence; 3.b: Baranyi Réka, Föcske Flórián, Lehr Boglárka, Nánai Szervác, Rubi Fanni; 4.a Molnár Rebeka; 4.b Gál Levente, Nagy Norina, Roskó-Kovách Miklós, Török Zsigmond; 6.b: Farkas Szilárd, Frankhauzer Lili, ; 7.a Thiesz Bálint; 7.b: Csorba Andor, Czár Dorina; 8.a: Balogh Emese, Farkas Luca, Somogyi-Berta Kendra; 8.b: Kováts Róbert, Vidák Vivien

Kalocsai Fényi Gyula (volt Kertvárosi) Általános Iskola

Kitűnő tanulók: 1.a osztály: Halász Emma, Jéló Lotti, Serényi Viktor, Szabadi Olivér, Szávai Zsombor, Szollár Balázs, Tóth Zolna, Vén Dóra; 1.b osztály: Balaton Izabella, Csekei Emma, Egyed Eperke, Egyed Menyhért, Illés Anna, Illés Olivér, Matos Máté, Sztakó Zalán; 1.c osztály: Antal Dániel, Jakab Csenge, Mácsai Johanna, Serényi Roland, Serfőző Botond, Tóth Bálint, Tóth Laura, Veres Arlen; 2.a osztály: Barna Ronett, Szathmári Kata; 2.b osztály: Bálint Rebeka, Becsei Zoltán, Hábi Laura, Hegedűs Írisz, Jávor Nelli, Tóth Emma; 3.a osztály: Balogh Milán, Barna Vénusz, Szentesi Lili; 3.b osztály: Gráfik Leila, Kovács Aldó, Romsics Alex, Szakál Dorina; 4.a osztály: Babucsik Eszter, Barth Bella, Ék Bertalan, Németh Hanna, Serfőző Ákos, Tamás Ferenc; 4.b osztály: Balogh Bíborka, Becsei Dorina, Botos Vivien Anna, Dusnoki Gréta, Rideg Szonja, Vörösváczki Edmund Gellért; 5.a osztály: András Gerda; 6.a osztály: Fuszenecker Olivér, Horváth Elvira, Máté Árpád Benedek, Mezei Adél; 6.b osztály: Jávor Molli, Sztakó Aliz; 7.a osztály: Oláh Virág, Romsics Melinda; 7.b osztály: Kecskés Zsófia, Koprivanacz Erik, Tóth Panna, Vácz Virág; 8.b osztály: Kenyeres Szilárd, Mácsai Frigyes, Szakál Anna Neszta, Varga Soma.

Jeles tanulók: 1.a osztály: Mezei Dániel, Rideg Richárd, Sáfrán Márkó, Kornóczi Zsombor, Gaál Vilmos, Bata Réka, Mari Zalán, Illés Levente; 1.b osztály: András Gellért; 1.c osztály: Botos Lili, Rogács Patrik; 2.a osztály: Vörös Hanna; 2.b osztály: Takács Laura, Mihók Emese; 3.a osztály: Kovács Dávid, Lei Ádám, Máté Árpád Vilmos, Török Csenge, Zsinka Ábel; 3.b osztály: Bagó Olivér, Csóti Petra, Ferenc Lili, Gadanecz Míra, Katus Csenge, László Dominik, Lesti Elizabet Hanna, Varga Réka, Vén Kinga; 4.a osztály: Jéló Panna, Kapitány Klarissza Kármen, Tóth Zalán, Kuti Emese; 4.b osztály: Andrékovics Balázs, Szele Léna, Tamás Enikő, Pirisi Zalán; 5.a osztály: Molnár Fruzsina, Tamás Viola, Bagó Zsófia Sára, 5.b osztály: Fekete Gréta, Korsós Odett, Molnár Zalán, Tóth Gergely; 6.b osztály: András Gergő, Csekei Lilla, Gyuris Anett; 7.a osztály: Oláh Emese; 7.b osztály: Balaton Adél Maja; 8.a osztály: Szarvas Fédra; 8.b osztály: Szigeti Yvett, Böjtös Szonja Sára.

Kalocsai Fényi Gyula iskola Belvárosi Általános Iskolája

Kitűnő tanulók: 3.a osztály: Kapitány Petra, Ferencz Bence, Tóth Alisa Angelika; 4.a osztály: Bagó Nataniel Márk, Berta-Somogyi Máté, Lengyel Péter, Lehőcz Milán; 6.a osztály: Holló Bianka, Istella Renáta, Roskó-Kovách Luca, Tóth András; 7.a osztály: Varga Zsófia.

Jeles tanulók: 1.a osztály: Györgye Lara, Marton Korina, Víz Gellért; 2.a osztály: Kovács Lujza, Szépligeti Virág; 4.a osztály: Pálosi András; 5.a osztály: Vörös Réka; 6.a osztály: Császár Martin; 7.a osztály: Szabó Ajsa.

Kalocsai Eperföldi Általános Iskola

Kitűnő tanulók: 1.a osztály: Arnold Emma, Braun Kevin, Török Levente; 1.b osztály: Jánosity Dominik, Jánosity Kevin, Rigó Benett; 2.a osztály: Demeter Eszter, Dienes Ádám, Kocsis Ákos, Polyák Kristóf, Svecz Olga, Takács Tamara; 2.b osztály: Baksa Brigitta, Dengi Zsombor, Hunyadi Hanna; 3.a osztály: Bolvári Kinga, Horváth Sára, Szabó Diána; 4.b osztály: Mácsai Anna; 5.a osztály: Kovács Hanna, Havasi Laura; 5.b osztály: Mészáros Nikolett; 6.a osztály: Elamin Hanna, Horváth Réka, Kernya Dániel, Molnár Márton, Tesch Lorina. 8.b osztály: Bán Bence

Jeles tanulók: 1.a osztály: Jákob Dominik, Révész Áron, Sipos Marcell; 1.b osztály: Kováts Armand, Szigeti Nikolett, Tar Adrienn; 2.a osztály: Bernát Bence, Matos Milán, Mezei Milán, Rábóczki Réka, Schőn Lili; 2.b osztály: Szigeti Norina, Mácsai Márk, Vén Zsadány István; 3.a osztály: Szarvas Marcell, Rigó Nóra; 3.b osztály: Károlyi Zsófia, Pataki Vivien, Varga Kira; 4.a osztály: Drenyovszki Csenge, Tesch Dominik; 4.b osztály: Deák Leila, Markó Diána, Maros Máté; 6.a osztály: Gyuris Patrik, Gyüre Gréta; 6.b osztály: Göbölös Krisztina, Pataki Dóra; 7.a osztály: Petrányi Dominik; 7.b osztály: Hajdú Angelika, Kovács Elizabet Viktória, Skutera Zsófia; 8.a osztály: Ferencz Panna, Tesch Milán, Tóth Alexa, Vén Kevin; 8.b osztály: László Petra.

Nebuló Általános Iskola, Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Kitűnő tanulók: 4. osztály: Kacsora Klaudia; 10.Sz osztály: Szalamonidesz Heléna; 10/Kf. osztály: Puskás Tamás.

Jeles tanulók: 1. osztály: Kolompár Vanessza Georgina; 2. osztály: Kolompár Zsuzsanna Aranka, Szénási Norbert; 3. osztály: Balogh János, Rostás Zsolt, Sztojka Zoltán; 6. osztály: Kanalas Patrik; 8. osztály: Jóni Natália, Mezei Richárd; 10.Sz osztály: Oláh Andrea Alexandra; 10/Kf osztály: Tóth Gabriella.

Az Év tanulója: Szalamonidesz Heléna.

Harta

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Gyura Száva, Horváth Szilvia, Judák Andor, Keresztes Márk, Király Zétény, Kónya Máté, Lévai Levente, Oszlányi Hunor, Puszta Petra, Ranga Eszter, Romsics Emma, Rupáner Laura, Szabó Zsombor, Szöllősi Léna, Tóth Máté; 2. osztály: Bankovics Koppány, Fövényes Lili, Gergely Jázmin, Karsai Kincső, Karsai Marcell, Karsai Róbert, Lamp Szófia; 3.a osztály: Csicsirkó Máté, Kaiber Tamás, Medzibrodszky Csaba; 4.a osztály: Budai Borka, Dollenstein Lara, Lamp András, Romsics Alíz, Schettrer Karola, Tóth Tünde; 5. osztály: Helfrich Salamon, Maár Emilia, Simon Réka; 6.a osztály: Király Levente, Mészáros Boglárka; 7.a osztály: Mészáros József; 8.a osztály: Gaál Viktória, Mészáros Barbara, Nagy Kata.

Jeles tanulók: 1. osztály: Porvan Balázs; 2. osztály: Feicht Kíra, Knódel Lívia; 3.a osztály: Fenyvesi Anna, Kamp Kristóf, Lukácsi Tamás, Nagy Kinga Boglárka; 3.b osztály: Szegedi Zoltán, Aranyos Emma; 4.a osztály: Pásztor Lilla; 5. osztály: Mészáros Dóra, Kiss Benedek, Kaszt Réka; 6.a osztály: Gottschall Éva, Hegedűs Nóra, Gyarmati Zsanett, Kovács Gergő, Madácsi Adél, Gyura Barnabás, Takács Ágnes, Jackson Emese; 7. osztály: Csuport Ádám, Sárközi Anna, Himpelmann Előd; 8.a osztály: Czár Alíz, Gottschall Éva, Gaál Zsófia, Helfrich Ágnes, Tóth Dénes; 8.b osztály: Ferkovics László.

Dunatetétlen

Kitűnő tanuló: 4. osztály: Marussi Noah Levente.

Jeles tanuló: 3. osztály: Jónás Balázs

Dunapataj

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Czirják Szabina, Denas Dorina, Faragó Mira, Hatos Alex, Molnár Bálint, Szűcs Hanna, Kákonyi Melitta; 2. osztály: Csóti Sándor Hunor, Váradi Iringó, Váradi Andor; 3. osztály: Györgye Dániel, Lakatos Hedvig Glória, Király Emma, Szakács Áron; 4.a osztály: Bán Tibor Endre, Dinnyés Anna, Kolozsvári Anna, Kovács Nikoletta, Taba Atilla, Huszár Hanna; 5. osztály: Hus-Nagy Zselyke, Répási Péter; 7.b osztály: Györgye Diána, Nagy Zita; 8.b osztály: Gulyás László, Musza Attila.

Jeles tanulók: 1. osztály: Hatos Bence, Stadler György, Arnold Balázs; 2. osztály: Korsós Zoltán, Faragó Eszter; 3. osztály: Filus Gábor, Németh Róbert; 4.b osztály: Császár Karolina, Fekete Zalán József, Szőke Tímea, Varga Barbara Zsuzsanna; 5. osztály: Király Bálint, Kontra Orsolya, Páli Zsófia; 6. osztály: Marosi Anna; 7.b osztály: Gyulai Balázs; 8.b osztály: Király Kevin Norbert.

Ordas

Kitűnő tanuló: 3. osztály: Ősi Orsolya.

Jeles tanulók: 1. osztály: Borsos Tamás, Simon Andor, Herczeg Helga, Erős Rita; 2. osztály: Szabó Luca.

Géderlak

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Balla Benjamin, Nagy Léna Lora; 2. osztály: Huszár Marcell, Vázsonyi Balázs, Vén Tamara; 3. osztály: Molnár Luca, Szűcs-Gáspár Barnabás, Varga Dávid; 4. osztály: Kovács Balázs, Leták Patrik, Szloboda Boglárka, Vígh Tamás; 5. osztály: Mészáros Emma; 6. osztály: Molnár Gábor, Nemes Tímea, Szabó Péter.

Jeles tanulók: 1. osztály: Bertók Márton; 2. osztály: Báló Anna, Bodai Attila; 3. osztály: Vass Krisztián Zsolt, Csorba Szofi; 4. osztály: Szűcs-Gáspár Dorina, Nagy Emília; 5. osztály: Deák Laura, Csikós Ivett; 6. osztály: Felnagy Miléna, Vass Kornél, Vargacz Dorina; 7. osztály: Deák Kíra; 8. osztály: Felnagy László, Hunyadi Noel, Leták Zsolt, Takács Martin.

Közösségi munkájáért dicséretben részesült Tóth Melinda, Felnagy László, Leták Zsolt 8. osztály.

Szent László emléklapban részesült Vígh Tamás 4. o., Takács Martin 8. o. tanuló.

Kiemelkedő sportteljesítményéért Balogh István 4.o. „Nem elég a jóra vágyni” Továbbtanulási Alapítványa dicséretben részesítette.

Dunaszentbenedek

Kitűnő tanulók: 2. osztály: Fáki Máté, Martonyi Lili; 3. osztály: Posztobányi Attila.

Uszód

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Szijártó Kíra; 2. osztály: Práger Gréta; 3. osztály: Tóth Liliána.

Jeles tanulók: 1. osztály: Katus Máté; 2. osztály: Nikli Hanna, Varga Zoltán; 3. osztály: Zoltán Gábor; 4. osztály: Kiss Balázs Gergő, Práger Ráhel.

Foktő

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Kovács Nóra, Mészáros Fanni, Szabó Panna; 2. osztály: Kovács Lilla, Tőkés Áron; 3. osztály: Bakai Balázs; 7. osztály: Tőkés Szofi; 8. osztály: Kopasz Zsóka.

Jeles tanulók: 1. osztály: Kővári István, Lakatos Bence; 2. osztály: Szőnyi Donát; 4. osztály: Dognai Csenge, Farkas Bence, Kovács Anett; 7. osztály: Horváth Ákos, Petróczki Karina; 8. osztály: Bíró Alex, Bolvári Hella, Kovács Aletta.

Bátya

Kitűnő tanulók: 2. osztály: Lelesz Krisztián László; 3. osztály: Balla Kevin, Fehér Márk Máté; 4. osztály: Rakiás Laura; 5. osztály: Hegedűs Eszter, Kunsági Virág; 6. osztály: Kovács Zalán; 7. osztály: Balázs Boglárka.

Jeles tanulók: 2. osztály: Szabó Bence János; 4. osztály: Piszker Dorina.

Fajsz

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Bálint Dávid Sándor, Nagy Dominika, Szilágyi Zoé; 2. osztály: Gausz Máté, Nagy Nóra; 3. osztály: Berta Boglárka; 4. osztály: Hudanik Panni Zsófi; 5. osztály: Máté Emma; 6. osztály: Berta Bianka, Tumó Botond István; 7. osztály: Deli Alexa, Tóth Kamilla; 8. osztály: Brassói Zoltán, Richter Zsófia.

Jeles tanulók: 2. osztály: Farkas Zoltán, Hudanik Péter Mihály, Lénárd Larissza; 4. osztály: Kelner Rebeka, Petrecz Mirella, Szőnyi Milán; 6. osztály: Lavko Nora, Szabadi Ákos; 8. osztály: Szőnyi Viktória.

Az én tanulója (megosztott díj): Richter Zsófia 8. osztály, Deli Alexa 7. osztály.

Fajsz Községért Alapítvány által támogatott 8. osztályos tanulók (10.000 Ft): Brassói Zoltán, Richter Zsófia, Szőnyi Viktória, Bernát Levente, Bolvári Márk. „Hátrányos Helyzetű Tehetséges Fajszi Tanulókért” Pata József Ügyvezető Igazgató Úr és Családja által létrehozott alapítvány által támogatott tanulók: Palenyik Noémi 60.000 Ft, Brassói Zoltán 50.000 Ft; Takács Lilia 50.000 Ft, Benedek Viktória 50.000 Ft, Huszár Bertold 30.000 Ft, Szász Boglárka 30.000 Ft, Ugri Mihály 30.000 Ft. Vedelek Mihály igazgató úr családja által létrehozott alapítvány díjazottja: Szász Zoltán „Jó tanuló, jó sportoló”.

Dusnok

Kitűnő tanulók: 1.a: Bajusz Panka, Cser Anna, Jelencsity Hunor Máté, Jerkovics Mladen, Kovács Noémi, Mondovics Áron, Valente-Miguel Ábel, Varga Blanka, Varga Sára, Varga Tamás; 2.a: Fonyódi Júlia, Jámbor Piros, Kaszás Nándor, Mihalik Gábor, Skaczel-Varga Mira, Tamaskó Szabolcs; 3.a: Antal Erzsébet, Balogh János, Farkas Petra, Goór Emília, Kiss Teréz, Szabadi Szabina Anna; 3.b: Jáksó Gellért, Sánta Lilla, Szabó Gergő, Varga Laura; 4.a: Deli Réka, Deutsch Judit, Farkas András, Gácser Noel, Karaszi Enikő, Vincze Angéla, 5.a: Hubert Lujza, Kernya Rebeka Etelka, Lehr András, Lehr Dávid, Lehr Péter, Mihalik Mária Anna, Sánta Milán; 6.a: Detsch Jázmin, Kiss Ábel, Sánta Dominik, Sánta Liliána, Sánta Lilien, Sipos Nóra; 7.b: Fonyódi Sára, Tarnai Márk; 8.a: Bogárdi Imre, Csorba Etelka, Vörös Edina.

Jeles tanulók: 1.a: Bolvári Árpád, Kopschitz Zalán Péter; 2.a: Ambrus Larina, Farkas Miklós, Futó Szabolcs; 3.a: Dobos Dusán, Harangozó Luca; 4.a: Bogárdi Bálint, Karaszi Zsófia, Parrag Levente, Szilágyi Zalán; 5.a: Hodován Gréta; 6.a: Purak Vanda; 7.a: Antal Ágnes, Bolvári András, Dobos Dorka Ro-berta, Farkas Ferenc, Magyar István, Szegedi Árpád; 7.b: Juhász Nóra, Kernya Bálint; 8.a: Jáksó Péter; 8.b: Mácsai Gréta.

Miske

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Serfőző Sára, Tóth Emma; 2. osztály: Bogda Ramóna, Farkas Ramóna; 4. osztály: Gulyás Veronika, Tóth Rebeka.

Jeles tanulók: 1. osztály: Csatai Botond, Csatai Nimród, Kiss Kevin, Kövesdi Debóra Ilona, Molnár Márkó Károly, Nyerges Dorina; 2. osztály: Bottyán Tamara, Nagy Viktória; 4. osztály: Molnár Vanessza Karina; 7. osztály: Jagicza Zsófia, Kollár Anna Katalin, Kovács Szonja.

Homokmégy

Kitűnő tanulók: 2. osztály: Morvai Mihály, Turopoli Rihárd; 3. osztály: Ta-polcsányi Dorottya; 4. osztály: Kecskés Fanni, Ta-polcsányi Dávid, Tóth Kinga, Víg Botond.

Jeles tanulók: 1. osztály: Dobai Cintia, Szimilkó Bianka; 2. osztály: Sári Zalán.

Szakmár

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Baksa Péter, Tamás Eszter, Tóth Bálint; 2. osztály: Kapitány Viktor, Kürtök Anna; 3. osztály: Bogár Bianka, Markó Balázs; 5. osztály: Markó Benedek, Tamás Zalán; 8. osztály: Pécsi Gyöngyi, Török Emília.

Jeles tanulók: 1. osztály: Botos Bence; 3. osztály: Balázs Tamás; 4. osztály: Kastély Márk, Kopasz Marcell, Sipos Katinka; 8. osztály: Markus Ildikó.

Hajós

Kitűnő tanulók: 1. osztály: Geiger Áron, Kádár Benedek, Mayer Kinga, Ruzsinkó Botond, Tamás Bella, Vass Álmos, Walter Zsófia, Bányai Gergő, Fuszenecker Flóra, Hirth Ákos, Lakner Zalán, Magurai Dénes, Mendler Mirella, Morvai Hanna; 2. osztály: Kohl Emma; 3.a osztály: Steiner Letti; 3.b osztály: Csupor Martin, Hirth Ádám, Melcher Levente, Nebl Evelin; 4. osztály: Huber Hanna, Magurai Olivér, Rittgasser Emilia, Szabó Enikő, Walter Eszter, Dobler Dániel, Fetter Péter Ferenc, Hirth Hanna; 5.a osztály: Lelovics Zsófi, Mayer Jázmin, Kohl Lavénia, Kübler Petra; 5.b osztály: Angeli Olivér, Csupor Ákos, 6. osztály: Fetter Emese, Szabadi Ábel; 7.a osztály: Fuszenecker Nikolett, Haris Zita, Katzenbach Kitti; 8. osztály: Földes Flóra, Lakner Hédi.

Jeles tanulók: 2. osztály: Dukai Bernadett; 3.a osztály: Kovács Amira, Mayer Míra; 3.b osztály: Bucsi Zalán Béla, Rittgaszer Bálint, 4. osztály: Bicsérdy Boglárka, Mayer Lilla, Pechtinger Pálma, Harangozó Ákos; 5.a osztály: Arnold Diána, Mayer Maja; 5.b osztály: Bagó Boglárka, Fuszenecker Kíra, Galambos Lilla; 6. osztály: Bicsérdy Levente, Dobler Kíra; 7.a osztály: Gombkötő Gréta; 7.b osztály: Hirth Gréta.

Középiskolák:


Kalocsai Szent István Gimnázium

Kitűnő tanulók: 9.a: Pirisi Gréta; 9.c: Busa Barbara; 10.c: Jakab Benjámin Szilveszter; 11.b: Antal Mónika; 11.c: Bódiss Krisztián, Csóti Zoltán, Holló Zoltán, Holló Bettina, Kenyeres Éva, Varajti Ádám.

Jeles tanulók: 9.c: Grőb Gréta, Kiss Csenge, Ujvárosi Márta Zsófia; 10.b: Póli Matlida, 10.c: Szilasi Márton, 11.a: Maruzsenszki Éva; 11.b: Kasi Vanessza, Szabó Fanni; 11.c: Habaz Réka, Orbán Annamária.

Az Év Tanulója: Jakab Benjámin Szilveszter 10.c; Lelkes András-díj: Tóth Mikolt 12.a;

Mojzes Imre-díj: Szilasi Márton 10.c;

Kalocsáért Díj: Kenyeres Éva 11.c;

Versenyeredményekért: Kenyeres Éva 11.c; Horváth Bence 10.c; Hodován Tünde 12.a; Szilasi Márton 10.c; Balogh Emese 11.c;

Kitűnőre érettségizettek: 12.a: Hodován Tünde, Marosvári Ákos; 12.b: Hargitai Réka, Illés Fanni, Katona Réka, Matos Lili, Szalatnay Anna, Temesvári Kitti, Zorván Marcell; 12.c: Csere Bálint, Decsák Vivien, Fodor Betti, Markó Patrícia, Nagy Sára, Radványi Ákos, Szabó Richárd, Szarvas Kristóf, Vörös Lívia.

Jelesre érettségizettek: 12.a: Maár Boglárka, Rideg Vivien, Szigeti Nikolett, Szigeti Viktória, Tóth Anasztázia, Tóth Dorina, Tóth Mikolt, Vejtei Adél; 12.b: Balás Kitti, Balázs Terézia, Báthy Anna, Dusnoki Csaba, Horváth Lívia, Lóki Lilla; 12.c: Markó Dorina, Matos Balázs.

Nagyasszonyunk Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium

Kitűnő tanulók: 9. osztály: Vida Janka; 10. osztály: Szeitz Anna, Tóth Teodóra; 11. osztály: Szőnyi Sára; 12. osztály: Kocsis Bernadett, Marokity Luca, Romsics Márió, Tokody Szilvia.

Jeles tanulók: 11. osztály: Dudás Annamária, Kádár Írisz, Melkvi Rebeka, Tatai Lili.

Kitűnőre érettségizettek: Kovács Balázs, Marokity Luca, Romsics Márió, Tokody Szilvia.

Jelesre érettségizettek: Kanczler Lili, Jámbor Áron, Kovács Bernadett.

Bajai SZC Kalocsai Dózsa György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Jeles tanulók: 9.c: Monostori Bernadett; 10.d: Zimmermann László; 10.e: Kollár Dávid, Váradi Rebeka; 11.f: Marton Ildikó; 1/13.a: Tóth Anita, Tóth Ádám; 1/13.b: Lei Kristóf; 12.f: Decsák Anna; 12.a: Révai Zsanett; 2/14.a: Mészáros Ferenc Dániel; 2/14.b: Czakó Márta.

Bajai SZC Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Kitűnő tanulók: 11.a: Tóth Brigitta Éva; 12.a: Borsodi Boglárka; 12.b: Rácz Nikolett.

Jeles tanulók: 9.a: Habaz Nóra; 10.a: Kulcsár Martina; 10.b: Péter Tünde, 10.c: Szeghy Róbert Edward; 11.a: Korsós Panna, 12.a: Csere Sarolta, Répási Réka, Ács Fanni, Franczia Dorina; 12.b: Hajós Hanna Éva, Vácz Orsolya, Horváth Katalin.

Kalocsáért Alapítvány, Rubin Szakképzési Alapítvány által díjazott tanuló: Borsodi Boglárka – 12.a osztály.

Az Év Tanulója: Rácz Nikolett 12.b osztály.

Kiváló tanuló díjat kaptak: Tóth Brigitta Éva 11.a; Csere Sarolta 12.a; Hajós Hanna Éva, Vácz Orsolya 12.b.

Jelesre érettségizettek: Borsodi Boglárka 12.a; Répási Réka 12.a; Vácz Orsolya 12.b.

 

Liszt Ferenc AMI:

Az Év tanulója: Körmendy Márton – zongora szakos tanuló.
Az önkormányzat által felajánlott jutalomban részesültek: Romsics Márió – trombita, Kocsis András – trombita, Iván Dóra Adél – magánének, Tatai Lili – fuvola.
A Szendrei Imre Alapítvány díjait kapták: I. Beros Loretta Éva – magánének,
II. Balogh Lili – zongora,
II. Kernya Dániel – zongora, II. Solymosi Lilla – zongora, III. Dobos Nóra – magánének, III. Kocsis Adrienn – fuvola, III. Szabó Tirza Rebeka – cselló.
Kiváló tanulmányi eredményükért igazgatóik dicséretben részesültek: Balogh Emese – zongora, Fekete Tamás – zongora, Horváth Elvira Kíra – zongora, Iván Dóra Adél – magánének, Kenyeres Szilárd – zongora, Mezei Adél – zongora, Posztobányi Gábor – klarinét, Romsics Márió – trombita, Szabó Tirza Rebeka – cselló.
Kimagasló tanulmányi munkájukért szaktanári dicséretben részesültek: Balogh Adrienn – fuvola; Bedő Hanga, Frankhauzer Lili, Práger Ádám – gordonka; Ágoston Klarissza, Balogh Zsanett, Ferencz Kincső, Somogyi-Berta Kendra, Thiesz Bálint – kamarazene; Bukor Levente, Fekete Bence – klarinét; Bedő Hanga, Práger Ádám – szolfézs; Frankhauzer Ádám, Tatai Lili, Zohreh Ashlin Ali – zenekar; Fekete Tamás, Kehrer Ákos, Kenyeres Éva, Kernya Dániel, Oláh Virág, Szász Boglárka – zongora



A környék hírei

Továbbra sem kell fizetni a szemétszállításért

Bár akadtak az óévben olyan nehéz pillanatok, amikor a foktői településvezetés nem volt abban...

Croart kiállítás Szabadkán

A szabadkai Szabad Egyetem galériájában december 18-án került sor a kiállítás megnyitójára, melynek...

Rendhagyó adományozás Miskén

Az igazságügyi társszervek példamutató összefogással tették szebbé egy család karácsonyát.

Jótékonysági est Homokmégyen

„Jónak lenni jó” – ezt igazolta a december 14-én, az immár 12. alkalommal...

Pályaorientációs nap Géderlakon

Pályaorientációs napra került sor december 8-án Géderlakon a Dunapataji Kodály Zoltán Általános...

„Aki nem ura mesterségének, az a rabszolgája”

Abban a házban, ahol négy őselem: a víz, a föld, a tűz és a levegő ölelkezéséből új anyag születik,...

Járási mesemondó verseny

December 11-én rendezték a Tomori Pál Városi Könyvtárban a Járási mesemondó versenyt. A térség...

Angyali követekként érkeztek

Advent második vasárnapján Dunapatajon, a református gyülekezeti teremben Szabó Mátyás és a Zsongom...

Erős mezőnyben a dunapataji asztaliteniszezők

Az elmúlt bajnokságban a Dunapataji KSE asztaliteniszezői a Bácska Csapatbajnokság megyei III....

A foktői ovisok nyerték a gyűjtőversenyt

A Felső-Bácskai Hulladékgazdálkodási Kft. minden évben hirdet papírgyűjtő akciót, amelyet elsősorban...

Hordógurítással ünnepeltek Fajszon

November 24-én fontos beruházás zárult Fajszon. Ekkor guríthattak ugyanis hordót a Paprika utcában,...

Pesztalics Márta kiállítása Uszódon

Bár csak két éve élnek férjével Kalocsán, mégis hamar ismert lett a helyi képzőművészet iránt...

Megjelent a Cselik Mária életét bemutató album

December 2-án, szombaton, színültig telt a Kamaraterem érdeklődőkkel. Tamás László negyedik...

Kalocsa 141 milliót is nyerhet

A Jövőnk Energiája Térségfejlesztési Alapítvány múlt hét kedden tartott bogyiszlói ülésén kiderült,...

15. Országos Fazekas Kiállítás Kecelen

December 1-3-áig tartott a XXXI. Keceli Flóra Virágfesztivál, amelynek keretein belül megrendezik az...

Pirisi László Emlék Sportnap

7. alkalommal, november 17-én és 18-án rendeztük meg a homokmégyi sportcsarnokban a Pirisi László...

Belügyminiszteri díjat kapott a virágos Géderlak

November 17-én Veszprémben rendezték meg a Virágos Magyarország országos környezetszépítő versenyt,...

Sváb bál Miskén

November 11-én rendezték Miskén a sváb kisebbség bálját. A német kisebbségi önkormányzat 15 éves...

Géderlak nyerte a Dusnok elleni rangadót - Győzelemmel zárta az őszt a Hajós

A megyei II. osztály őszi szezonjának utolsó fordulójában a Hajós biztosan szerezte meg a három...

Győzelemmel zárta a bajnokságot az Uszód - Tavasszal nagy tülekedés várható a dobogóért

Az elmúlt hétvégén a megyei III. osztályban már csak egy mérkőzés volt hátra, melyen az Uszód ahhoz...

Széttörték a buszmegállót

A rendőrség eddigi információi szerint egy személygépkocsi rongálta meg a Szelidi-tó üdülőterületén...

Nyíltan kiállt a TEIT a paksi atomerőművi beruházás mellett

Közleményben fordult az országos és helyi médiához a Paksi Atomerőmű közvetlen környezetében lévő...

Helycsere az élen - Rangadókkal zárul az ősz a megyekettőben

Az utolsó előtti fordulót rendezték a megyei II. osztály déli csoportjában, melyen mindjárt az ősz...

Uszódi siker

Az elmúlt hétvégén az első fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak be a megyei III. osztály...

Bátya kiütéssel és első helyen zárta az őszt - Tavasszal nagy csata lesz a bronzért

Az utolsó, azaz a 13. fordulót bonyolították le a megyei harmadosztály őszi szezonjában. Az utolsó...

Dusnok ismét botlott - Két rangadó jön a listavezető Géderlak számára

Az elmúlt hétvégén a megyei II. osztály 13. fordulóját rendezték, amely a Dusnoknak nem volt...

Szakmai rendezvény az atomerőmű múzeumában

Az Atomenergetikai Múzeum tevékenységeit átfogó és bemutató szakmai program keretében neves előadók...

Géderlak őrzi helyét az élen, a Dusnok botlott - Két meccsen is a vihar okozott galibát

A megyei másodosztály 12. fordulójában a Géderlak biztosan szerezte meg 11. győzelmét Bácsborsódon....

Uszód törte meg a Bátya győzelmi szériáját - Foktő dobogós helyen áll

A megyei harmadosztály nyugati csoportjában a 12. forduló sok érdekes eredményt hozott. Több helyről...

Kiállítás „Bagolyvárban”

Nem, kedves Olvasó, nem új kiállítóhely nyílt a közelben, hanem a HubArt Galéria és Hubert Laci...

73 lőszer is volt a tolvajnál

A kalocsai nyomozók három bűncselekménnyel gyanúsítják az elfogott drágszéli férfit.

Pályázat civil szervezeteknek

Közös pályázatot hirdetett az Új Európa Alapítvány és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet a hazai...

Tarolt a Hajós és a Géderlak

Az elmúlt hétvégén a megyei másodosztályban a 11. fordulót rendezték meg, ahol a három Kalocsa...

A Bátya maradt „százas” - Hat csapat három ponton belül, a dobogó alsó fokáért küzd

A megyei harmadosztály őszi szezonjából már csak két forduló van hátra az elmúlt hétvége után,...

62 millióból lesz új csatorna

Húsz évig nem kell majd újra hozzányúlni a csapadékvíz-elvezető hálózathoz Hajóson, ha befejeződik...

Baleset Hajós és Miske között

Múlt héten kedd délelőtt 10 óra tájt történt közlekedési baleset Hajós és Miske között az 5312-es...

Uszódi tenyésztőé lett az OMÉK 2017. Nagydíj

Holló Mátyás uszódi juhtenyésztő rendszeres résztvevője a vásárnak, és lapunk hasábjain már...

Géderlak, Dusnok a dobogón - Hajós az utolsó pillanatban veszített

A megyei II. osztály Déli csoportjában szereplő Kalocsa környéki csapatok összességében jól zárták a...

Sűrű a középmezőny a megyeháromban - Solt veresége volt az egyetlen meglepetés

A megyei III. osztály nyugati csoportjának a 10. fordulójában a Solt veresége meglepetés volt, ahogy...

Géderlak nyerte a rangadót - Dusnok „döcögve játszva” is győzött

A megyei másodosztály déli csoportjában az elmúlt hétvégén két Kalocsa környéki csapat csapott össze...

Biztosan menetel az őszi elsőség felé a Bátya - Döntetlenek hétvégéje volt

Október első hétvégéjén a megyei III. osztály nyugati csoportjában a 9. fordulót rendezték meg, mely...

Avatási ünnepség volt Öregtényen

Az öregtényi kis kápolna megújulva várta a parányi településről le- és elszármazottakat az október...

Fókusz Takarék – Egyesítették erőiket a Bács-Kiskun megyei Takarékok

Jelentős átalakuláson megy keresztül a Takarékszövetkezeti szektor 2017. év végéig. Az eddigi 51...

Építik a Kalocsa-Foktő kerékpárutat

Sokan, sokat, sokszor beszéltek róla. Sokat kellett várni rá és sokáig tartott, mire mindent...

Aki énekel, kétszeresen imádkozik

Többnapos, színvonalas programsorozattal ünnepelte az elmúlt hétvégén fennállásának 35....

Dunapataji szennyvízberuházás

Előkészítő projekt megvalósítása Dunapataj Nagyközség közösségi szennyvízelvezetésének és...

Dusnok kiütötte a Katymárt - Jó sorozatok szakadtak meg a hétvégén

A megyei másodosztály déli csoportjában a Kalocsa környéki csapatok közül a Dusnok simán hozta a...

Kitartó helytállás Pakson, Debrecenben

A Dél-Magyarországi Regionális Judo Szövetség Atomerőmű SE Judo szakosztálya 10-17 éves korosztály...

Öt ponttal vezeti a tabellát a Bátya - Kapaszkodik feljebb a Foktő

Az elmúlt hétvégén a megyei harmadosztály nyugati csoportjában a 8. fordulót rendezték. Az egy...

Arany Ősz nemzetközi festőtábor Beliscén

Gyönyörű őszi napsütésben érkeztünk meg a horvátországi Beliscére szeptember 16-án. Kalocsáról...

Négy baleset is történt múlt héten

Szeptember 21-én 12 óra 20 perc körül Solt belterületén, a Kecskeméti út és a Toldi utca...

Amerikai vendég a dunapataji katolikus templomban

Hogy mi a közös a Mississippi és a Duna között? Az mindenképpen, hogy mindkettő a leghosszabb folyó...

Megvan a Duna-híd tervezője

A város környékén lévő úthálózat fejlesztését, új utak építését, valamint a várhatóan 2021-22-ben...

Új és megújult utak a Duna bal partján

Szeptember 6-án, a már 47 települést összefogó Társadalmi Tanács ülésén Becskeházi Attila...

Bátya nyerte a rangadót, egyedül vezetik a tabellát - Megszakadt a Dunapataj sorozata

A bajnokság őszi szakaszának a felén vannak túl a csapatok az elmúlt hétvégi forduló után, melyen...

Dobogón a Hajós- Rangadót veszített a Dusnok

A megyei II. osztály déli csoportjában a listavezető Géderlak hozta a kötelezőt az utolsó Katymár...

Bedi Gyula a városi könyvtár sorozatában

Szeptember 14-én Bedi Gyula volt a városi könyvtár „Kalocsai Alkotók Köre” című...

Géderlak, Hajós hozta a kötelezőt - Dusnok idegenben botlott

A megyei II. osztály déli csoportjában a Géderlak tovább menetel, egyetlen százszázalékos csapatként...

Bátya, Dunapataj az élen - Kezd szakadozni a mezőny

A bajnoki szezon hatodik fordulóját rendezték az elmúlt hétvégén a megyei III. osztályban. Az eddigi...

Dunapataj ünnepe – Pataji Ősz 2017

Ünneplőbe öltözött Dunapataj az elmúlt hétvégén – köszönhetően a szorgos munkáskezeknek és a...

Dunapataj vonzásában – Mikulás Ferenc

A Szerelmes földrajz című ismeretterjesztő filmsorozat 2002 óta mutatja be egy-egy jelentős magyar...

Tanévnyitó Géderlakon – példaértékű összefogás

Napfényes időben szeptember elsején tíz órakor kezdődött a Géderlaki Szent László Általános...

Kőrösi Tamás kiállítása Kiskőrösön

Kiskőrösön a szlovák napok forgatagában – évről évre visszatérő programként – láthattuk...

Siklósi sikerek

Siklóson a vár tövében augusztus 19-20-án a Siklósi Judo Klub által rendezett kétnapos XVI....

Bemelegítettek a pataji pingpongosok

A Pataji Ősznek már évek óta programja a vasárnapi asztalitenisz verseny, amely egyben egy...

Élbolyban mindhárom környékbeli csapatunk - Géderlak az utolsó pillanatban győzött

A megyei II. osztály ötödik fordulójában mindhárom Kalocsa környéki csapat szoros meccsen szerezte...

Már csak a Bátya és a Dunapataj mérlege tökéletes - Homokmégyen rabolt pontot az Apostag

A megyei III. osztályban az 5. fordulót rendezték az elmúlt hétvégén, melynek a végére már csak két...

A falu jelenét képek őrzik a múló emlékezet számára

Az ordasi falunapok egyik jelentős rendezvénye minden évben az alkotótábor anyagából rendezett...

Leállt a kórházbővítés

Bizonyára Önnek is feltűnt, hogy a Bács-Kiskun Megyei Kórházba integrálódott kalocsai Szent Kereszt...

A Duna–Tisza köze, a Kalocsai Sárköz jeles néprajzkutatója – Bárth János 70 éves

Kecskeméten, a Cifrapalota dísztermében december 15-én köszöntötték kollégái, barátai, tanítványai a...

ARCHÍVUM

Kalocsai Néplap Online Kalocsai Néplap KaloPress Nyomda Nagyítás Nyomtatás