
Megyei szintű stratégiai cél lett a Kalocsa-Paks Duna-híd megépítése
2014.08.13 21:13
A megyei közgyűlés kiemelt fejlesztési célként fogalmazta meg a Kalocsa-Paks közötti dunai átkelő megépítését, amelytől nemcsak a kalocsai térség, hanem az egész megye befektető vonzó képességének növekedését várják.
A Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elfogadta a Bács-Kiskun megye fejlesztési elképzeléseit rendszerbe foglaló „Bács-Kiskun 2020” fejlesztési koncepciót, amely a 2014-2020 közötti időszakban a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében a megyénket megillető, közel 80 milliárd forintnyi fejlesztési forrás felhasználását hivatott bemutatni. A program tervezési folyamatába a kalocsai önkormányzat is bekapcsolódott annak érdekében, hogy a város a jövőben is nyertese lehessen az uniós fejlesztéseknek, és az elmúlt években a Haynald Városfejlesztési Terv keretében megkezdett városépítő munka forrásai a következő időszakra is rendelkezésre álljanak.
A megyei területfejlesztési program Magyarország konvergencia programjához a foglalkoztatottság növelésével és a versenyképesség erősítésével kíván hozzájárulni. A megyei szinten megfogalmazott gazdaságfejlesztési irányok a munkahelymegtartást és lehetőség szerint új munkahelyek teremtését helyezik előtérbe. A fejlesztési elképzeléseket területi és ágazati részprogramok részletezik, amelyek közül a közlekedési ágazat részprogramja kiemelt fejlesztési célként fogalmazza meg a Kalocsa-Paks közötti dunai átkelő megépítését, amelytől nem csak a kalocsai térség, hanem az egész megye befektető vonzó képességének növekedését várja a stratégia. Ezzel a helyi önkormányzat és az Összefogás Kalocsáért Egyesület után a megyei vezetés is zászlajára tűzte a híd megvalósítását, amely mára stratégiából szükségszerű realitássá vált. A területi részprogramok közül a kalocsai járás fejlesztési programját 2,6472 milliárd Ft keretösszeggel fogadták el a megyei döntéshozók, ezzel térségünk megyei összehasonlításban egyike lett a legtöbb támogatásra jogosult járásoknak, és olyan fontos fejlesztések valósulhatnak meg ezáltal, mint a belterületi utak fejlesztése, közintézmények korszerűsítése, valamint a turisztikai attrakciók fejlesztése. A kalocsai járás programja a munkanélküliség csökkentését, a térség hátrányos helyzetének javítását elsősorban a nagyobb élőmunka igényű mezőgazdasági termelés, a megtermelt mezőgazdasági termékekre épülő feldolgozó ipar és a turizmus fellendítésében látja. A beruházások, az ipar, a turizmus fejlődése, a mezőgazdaságot is magával húzva fellendülhet a jó minőségű földeken az elsősorban nagyobb élőmunka igényű kerti kultúrák termesztése, amire felfűzhető az élelmiszeripar bővítése, és újra megvalósulhat a térségre korábban jellemző magas színvonalú élelmiszer előállítás.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...