
Dr. Serföző Csaba: el kell indulni a változás útján!
2019.11.07 10:05
A kalocsai járás több településén – főképp az újrázásra készülő korábbi polgármesterek számára – meglepetést és személyi változást hozott a vezetői székben az október 13-i választás. Az egyik ilyen település Miske község, ahol Illés Attila Ádámot váltotta a polgármesteri tisztségben a korábban jegyzőként dolgozó dr. Serföző Csaba. Hogy milyen indíttatástól vezérelve mérettette meg magát és milyen programot fogalmazott meg az új polgármester, erről kérdeztük hivatali irodájában Miske első emberét.

- Mi vezetett ahhoz, hogy úgy döntött, elindul a 2019-es helyhatósági választáson?
- 2005. óta dolgozom az önkormányzatnál. Először a költségvetési intézmény vezetője voltam, 2007 júliusától körjegyző, később pedig jegyző lettem. Az idei helyhatósági választáson független polgármester-jelöltként indultam, amit az indokolt, hogy az elmúlt években komoly szakmai tapasztalatokra tettem szert az önkormányzati munka terén, valamint láttam, hogy annak ellenére, hogy a település szépen fejlődik infrastrukturális szempontból, jó pár olyan kérdés is van, ami foglalkoztatja a lakosságot, azonban nem kapnak rá megfelelő válaszokat. Ezért indultam végül a választáson, amit sikerült is megnyernem.
- Erős felhatalmazást kapott a miskeiektől, ami egyben komoly felelősség. Melyek voltak a főbb választási programpontjai?
- Tény, hogy erős felhatalmazást kaptunk, nem csak én, hanem a megválasztott képviselő-testület is. Közülük ketten az előző ciklusban is részt vettek az önkormányzati munkában, négyen pedig most csöppentek abba bele. Úgy gondolom, hogy a vállalásunk nagy felelősséget jelent, hiszen változást ígértünk a község lakóinak. Természetesen továbbra is figyelembe vesszük az infrastrukturális fejlesztési igényeket, és azokat próbáljuk folytatni, de más jellegű tevékenység kibontakoztatását is tervezzük. A programunkról címszavakban: változást szeretnénk elérni! Ehhez településrehabilitáció szükséges, illetve rövid távú ingatlanhasznosítási koncepció kidolgozása. Fontos a környezetvédelem és a hulladékkezelés kérdése, ahogyan a lakossági támogatási rendszer átnézése, felülvizsgálata, a meglévők mellett új formák bevezetése. A pályázatok tekintetében főképp olyanok felé szeretnénk fordulni, amelyek kevésbé terhelik az önkormányzati költségvetést. Foglalkoznunk kell a turisztikával is, hiszen településünk e téren, úgy érezzük, le van maradva. Megpróbálunk a horgászegyesülettel karöltve gondozott horgásztavaink lévén különböző lehetőségeket kínálni a településre látogatóknak. Emellett lényeges a kulturális élet felélesztése, nemzeti ünnepeinknek a helyben történő, méltó megünneplése.
A cikk folytatása a Kalocsai Néplap 2019.11.08-án megjelenő 45. számában a 2. oldalon olvasható.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...