
Dunapataj
Modern konyha a lakosság szolgálatában
2014.10.17 12:18 | -esté-
A Pataji Ősz falunapon, ünnepélyes ebéd keretében mutatták be a meghívott vendégeknek a teljesen felújított dunapataji konyhát. A község központjában álló egykori iskolaépület számtalan községi, családi és egyesületi rendezvénynek adott már otthont az évtizedek alatt. A mostani felújítás után az eddigihez képest szebb és igényesebb környezetben, modernebb konyhai kiszolgálással tarthatók meg ezek a programok.
Aki néhány éve figyelemmel kíséri a konyha munkálatait, külsejének és belsejének alakulását, az évek során több fejlesztést és változást is megfigyelhetett. Az elmúlt évek kisebb felújításai után azonban még bőven maradt javítandó, cserére és fejlesztésre szoruló részlet – tudtuk meg Dusnoki Csaba polgármestertől. Egy belügyminisztériumi pályázatnak köszönhetően 18 millió forint támogatást kapott Dunapataj Nagyközség Önkormányzata, amelyhez önrészként közel 5 millió forintot kellett biztosítania.
A pályázat keretén belül számos olyan munkát végeztek el, amelyek a jövőre nézve a takarékos és költséghatékony üzemeltetést is lehetővé teszik. Utólagosan szigetelték a padlást, kicserélték az elöregedett vízvezeték és szennyvízhálózatot, felújították és modernizálták a hűtőkamrát, újabb hűtőrendszert is beszereltek, továbbá kicserélték a konyhai levegőztető rendszert. A konyhán sorra kerülő rendezvények kényelmét szolgálja majd a beépített nagyteljesítményű klímarendszer. Természetesen az új berendezések felszerelése adott esetben több áramot is kíván, ezért teljes mértékben felújították az épület villamos hálózatát is. Nem volt elkerülhető e munkákkal a sok bontás sem, amit helyreállítási munkák, burkolás és festés követett. Egyébként e munkák miatt a konyha időlegesen nem üzemelt a nyáron, az étkezést Dunapataj Nagyközség Önkormányzata kalocsai szerződéses partnerrel oldotta meg.
A legszembetűnőbb változás az épület belsejében fogadja a látogatót: az ebédlőcsarnok új álmennyezetet kapott, amelybe új világítást is szereltek. Ezen túlmenően rendkívül modern és ízléses környezetet teremtettek ebben a helyiségben, ami két régi cserépkályha elbontásával még nagyobb is lett. Az ebédlőhöz választott új asztalok és székek teszik teljessé az épület belsejét, ami minden bizonnyal a környék egyik legszebb és legkorszerűbb konyhája. Az utóbbi években megújított külső környezetet népies hangulati elemekkel egészítették ki.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...