
Új tagok nélkül folytatja a társulás
Működik tovább a TEIT
2016.07.14 11:41 | géjé
2016 második félévére is biztosított a Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás működése, amely a Paksi Atomerőmű 12 kilométeres körzetében található településeket fogja össze, és a kalocsai polgármester az elnöke. Dr. Bálint József szerint kiemelten fontos az „energetikai béke” a térségben; ennek biztosítéka a TEIT létezése, így a korábbi híresztelésekkel ellentétben szó sincs a megszüntetéséről.
– A lakossági elfogadottság szintjéhez és ahhoz, hogy valóban úgy-nevezett „energetikai béke” honoljon ebben a térségben, a környezetvédelem, a felhasználhatóság és a biztonság szempontjából is, mindenféleképpen kell a további együttműködés, és az kérdés sem volt az atomerőmű részéről, hogy fel kívánnák rúgni – tisztázta dr. Bálint József. A városvezető úgy érzi, hogy a TEIT legutóbbi ülésén megnyugtató választ kapott a tagság a kormányzati szervektől arra nézve, hogy nem lesz változás, a társulás iránti bizalom továbbra is fennáll. Például ennek köszönhető, hogy a várossal a következő időszakban is szerződéses viszonyban marad a társulás, tehát a helyi információáramlás biztosított lesz. Újabb települések viszont aligha kerülnek be ebbe a körbe.

– Ebben az évben biztosan nem kerül sor tagfelvételre, ezt nem is erőltetik, az elosztási helyzeten viszont változtatnak, úgy, hogy elfogadható legyen. Erre mi leadtunk a javaslatunkat, meglátjuk, hogy a szakemberek hogy hozzák ki – mondta a polgármester, utalva arra a vitás helyzetre, ami egy korábbi ülésen alakult ki. A TEIT-be tavaly új települések is jelentkeztek, de a tagság nem fogadta be őket, mivel attól tartottak, hogy ez sérteni fogja az érdekeiket. – A labda a megfelelő minisztériumnál pattog, nekik kell választ adni. Eddig úgy van, hogy az idei évben nincs változás, tehát a második félévre is megkötik velünk a szerződést az eredeti formában, az eredeti tagokkal, és majd meghatározásra kerül az új szétosztás, illetve annak a formulája – szögezte le. A TEIT-et a Paksi Atomerőmű finanszírozza, évente 140-150 millió forintot fizet ki neki infrastrukturális fejlesztésekre, tájékoztató előadássorozatok és fórumok szervezésére – többek között.
Tevékenységének lényege az, hogy a régióban élőket teljes körűen tájékoztassa az atomerőművel kapcsolatos eseményekről, tudnivalókról, ezzel is erősítve az MVM iránti bizalmat.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...