
Harmadszor együtt
Dusnokinak lenni néhány napra is jó!
2016.08.19 09:11 | -s-n
Itt a nyár, ami Kalocsán és környékén egyet jelent a Duna-parttal, a Szelidi-tóval, az érsekkerti programokkal, a falunapokkal, a nemzeti népünnepélyekkel és az elmaradhatatlan alkotótáborokkal. A sort a dusnoki nyitotta – immáron harmadszor.
Címünkben Palotai Péter polgármester előszeretettel hangoztatott, a cikk kedvéréért kicsit módosított mottójával próbáltuk érzékeltetni, milyen is az idén harmadik alkalommal összehívott, június 17-től 25-ig tartott dusnoki alkotótábor tagjának lenni.
A házigazda, Hubert László amatőr festő, a helyi HubArt Galéria vezetője sikeresnek értékelte a találkozót, annál is inkább, hiszen a termés több mint száz mű lett, amelyek egy része várhatóan Dusnok közintézményeit ékesíti majd, és egyszer talán egy gyűjteményes tárlatban is visszaköszönnek. Nem mintha a kíváncsiskodók nem kaptak volna bepillantási lehetőséget az alkotó mindennapokba, illetve azok gyümölcseire. A zarándokszállásra és annak környezetére összpontosuló tábor lakói ugyanis nyílt nappal is kedveztek a művészetpártoló érdeklődőknek, akik már akkor megtekinthették a nyolcszáz éves települést, vagy csak egy futó pillanat, érzet alkotta képeket, amikor azokon jószerével még meg sem száradt a festék.

– Körülbelül húszan jöttünk össze a környékből és az ország távolabbi pontjairól. A teljesség igénye nélkül, itt volt például Bolyki Lajos Visegrádról, Rendes Kati néni Bajáról, Kalocsáról Kiss Pista, vagy említhetném Fajszról Tímár Istvánt – ismertette a tábor összetételét Hubert László. – Fő támogatónk és védnökünk ebben az esztendőben is a dus-noki önkormányzat volt, amely amellett, hogy gondoskodott arról, hogy ne ürüljön ki a hűtő, alapanyagokkal, vásznakkal és táblákkal is ellátott bennünket. Kirándultunk a Szent László-híd Dusnok felőli Duna-partjára, ahol finomabbnál finomabb halas ételekkel vártak bennünket, a helyi specialitásokról pedig ügyes kezű háziasszonyok gondoskodnak, amelyért ezúton is szeretnék minden segítőnknek köszönetet mondani – zárta gondolatait a Farkas Tibor szobrásszal július 16-án Kalocsán, a Platán Galériájában is saját képekkel bemutatkozó Hubert László, a „jövőre, velük, ugyanitt, ugyanekkor” szellemében.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...