Megújult az öltöző a homokmégyi futballpályán

2013.10.12 15:20   

Szeptember 12-én, csütörtökön délután átadási ünnepséget tartott Homokmégy közönsége. Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap és az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program pályázatán 30 százalék önrész mellett elnyert 3 632 528 forint a futballpálya öltözőjének külső-belső rekonstrukcióját, a vizes blokk teljes felújítását tette lehetővé, a munkák teljes költsége meghaladta az ötmillió forintot.

 

football_homokmegy_480

 

A felújított öltöző átadási ünnepségét a homokmégyi Községi SE elnöke, Szabadi Ottó nyitotta meg, s köszöntötte a megjelent vendégeket, köztük Losonczi Lászlót, az MLSZ Bács-Kiskun megyei igazgatóját, Tapolcsányiné Varga Krisztina polgármestert, Rittgasser Richárd jegyzőt és az egyesület régi és jelenlegi szponzorait. Köszönetet mondott a pályázathoz szükséges önrész biztosításához, melyet a képviselő-testület a falu költségvetéséből az egyesület részére bocsátott.

A résztvevőket köszöntette Losonczi László is, aki gratulált az épület színvonalas felújításához. Az 1969-ben épült, majd 1985-ben 4 öltözősre bővített szociális épület a mai követelményeknek teljes mértékben megfelelő állapotba került a sikeres, 70 százalékos támogatású pályázatnak köszönhetően. A megyei igazgató beszéde után labdákkal ajándékozta meg a csapatot, sok sikert kívánva a játékosoknak a bajnoksághoz.

Ezt követően az öregfiúk és a jelenlegi bajnokságban részt vevő fiatal csapat vívott egymással barátságos mérkőzést, majd az ünnepséget jó hangulatú vacsorával fejezték be.


A környék hírei

A szegregált terület integrációja

" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...

Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason

Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...

Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton

Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...

Lélekemelő kórushangverseny a kalocsai főszékesegyházban – Három kiváló egyházi kórus több, mint 100 tagja énekelt

Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...

Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet

Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...

Új fasorok, fák díszítik Kalocsát

 „A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...

Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban

Antidiszkriminációs programok Kalocsa  város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...

In memoriam Szallár Károly (1951-2021)

Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...

Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség

Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...

ARCHÍVUM

Kalocsai Néplap Online Kalocsai Néplap KaloPress Nyomda Nagyítás Nyomtatás