
Egyre közelebb jutnak a régi álomhoz
Dunáig mennének a bátyaiak
2017.11.22 14:24 | Jni
A Paks II. projekthez igazodva a régió településeinek szokatlanabb beruházásait is támogatja az állam, ezt kihasználva igyekszik Bátya vezetése megvalósítani egy több évtizedes álmot: aszfaltutat építeni a Duna-partig. A terveket beadták, az engedélyezésre is kaptak támogatást. Vannak azonban olyan beruházások, amelyek máris megvalósulhattak a községben.
– Elkészült a sportöltözőnk energetikai korszerűsítése, és nagyon szép, mert kívül-belül megújult, amit már régóta szerettünk volna. A Polgármesteri Hivatal felújítása szintén JETA-pályázattal fog megtörténni. Szeretném itt a TOP-ot is megemlíteni, mert a megyei pályázati keretből nagyon komoly pénzösszegeket, így lehetőségeket tudtunk Bátyára hozni. Ezzel együtt tudjuk a hivatal energetikai fejlesztését végrehajtani – ismertette legutóbbi nagyobb eredményeiket Zsebics Ilona.
Bátya polgármestere néhány távlati célt is megfogalmazott: úgy véli, hogy személyesen neki, illetve még jó sok bátyainak lenne megvalósult gyermekkori álom, ha elkészülne egy jól járható kerékpárút, ami összeköti őket a Dunával. Megjegyezte: ugyan évtizedekkel ezelőtt még volt rá lehetőségük, hogy közvetlenül eljussanak a folyóhoz, de a töltés, amin anno közlekedtek, mostanra nagyon rossz állapotban van.
– Az erőgépek és a traktorok teljesen tönkre tették azt a földutat, így már nem tudunk kimenni a partra, mi is csak Kalocsa felől tudjuk megközelíteni – mutatott rá. – Bátyának is járna a lehetőség, így szeretnénk, ha legalább egy jó kerékpárutunk lenne. Ennek az aszfaltútnak az elkészítéséhez a terveket már beadtunk, most az engedélyeztetéséhez is nyertünk ötmillió forint támogatást, így talán valósággá válhat – bizakodott.
A környék hírei
A szegregált terület integrációja
" A szegregált terület integrációja A roma társadalom Kalocsa életében A Kalocsai...
Pályázatból parkosított templomkert és új kerítés Ordason
Átvette a református egyház a Visszatérés Háza kulcsaitNagy ünnepre gyűltek össze az ordasiak elmúlt...
Kalocsai szerző sikere az irodalmi pályázaton
Október 14-én, pénteken este Budapesten kihírdették a Világháló Alapítvány ésa Blinken OSA Archívum...
Kalocsa gyönyörű barokk templomában, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban október 15-én,...
Az aradi vértanúkra emlékezett Kalocsa – A koszorúzáson Balogi József mondott beszédet
Kalocsa város hagyományai szerint az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál tartották meg a...
Új fasorok, fák díszítik Kalocsát
„A legjobb időpont a faültetésre 20 éve volt, a második legjobb ma van!” – tartja...
Az integráció fontos szerepe a roma társadalomban
Antidiszkriminációs programok Kalocsa város életébenA Kalocsai Önkormányzat, a Szociális Központ és...
In memoriam Szallár Károly (1951-2021)
Futótűzként járta be a várost, hogy elhunyt Szallár Károly, Kalocsa idegenforgalmának egyik jeles...
Közlekedésbiztonsági napra készül a rendőrség
Októberben kezdődött és december elejéig tart a Kalocsai Rendőrkapitányság illetékességi területén...