KKC – Orosházi FKSE 23-28 (12-13)

Helyt álltunk a listavezető ellen

2010.03.03 16:05    |    -s-c  

Jól játszott a KKC, a győzelemhez bravúr kellett volna

kkc_oroshaza_400

 

Őszi önmagához képest két remek tavaszi teljesítménnyel a tarsolyában fogadta a Kalocsai Kézilabda Club NB I/B-s férfi gárdája a bajnokság listavezetőjét, az Orosháza alakulatát. A február 27-i szombati játéknapon ugyanis az NB I/B Keleti csoportjának éllovasa vizitált nálunk, az az együttes, amely eddig 13 győzelme mellett csupán 1 döntetlent és 2 vereséget gyűjtött be, míg idén a Kalocsának az ugyancsak dobogóra törő Nyíregyháza és Békési FKC gárdái voltak az ellenfelei. Tavasszal már egy, az osztály erejéhez és színvonalához felnőtt Kalocsa meccsel mindenkori ellenfeleivel, amit jól mutatnak azok a „szűk vereségek” is, amiket a fenti éremesélyesekkel szemben értünk el. Így volt ez legutóbb az Orosháza ellenében is, ahol ha valaki nem tudta volna, hogy melyik az első, illetve az utolsó helyen álló együttes, akkor ezt a látottakból nehezen döntötte volna el. A KKC ugyanis nem csak megizzasztotta, de a mérkőzés kétharmad részében a lépést is tartotta a Békés megyei rohamosztaggal, hiszen a vége előtt tíz perccel is csupán kettő volt közte a különbség. Ha a támadójátékunk koreográfiájába nem csúsznak be apróbb hibák a befejezéseknél, ki tudja mi lett volna a végjátékban? A végig jól teljesítő Kalocsa azért minden dicséretet így is megérdemel, a még szebb eredmény eléréséhez azonban minden poszton bravúr kellett volna.

 

KKC – Orosháza 23-28 (12-13)

200 néző, vezette: Janáky, Árokszállási

Kalocsai KC: Kovács – Béres T. 2, Béres A. 3, Ágoston R., Juhász G. 2, Szvétek B. 3, Juhász P. 8. Csere: Dávidházi S. 4, Balla G. 1, Kanalas N., Szabó L., Molnár M. (k.), Papp D., Romsics L. Edző: Kolics János.

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-3, 12. p.: 5-6, 21. p.: 8-10, 30. p.: 12-13, 40. p.: 15-17, 46. p.: 18-20, 57. p.: 23-26.

Hétméteresek: 5/4, illetve 4/4. Kiállítások: 10, illetve 8 perc.

Ifjúsági eredmény
23-20 a Kalocsa javára.

MESTERMÉRLEG

Kolics János: – A mai mérkőzés is annak a jegyében telt, mint a tavaszi első két forduló. Ezúttal is egy feljutásra esélyes csapat ellen játszottunk, tudtuk hogy nagy játékerőt képviselnek. Természetesen nem a biztos győzelemre koncentráltunk, azonban próbáltunk egy szoros mérkőzést játszani. A látottak alapján ez be is igazolódott az által, hogy a nyitott védekezés ellen a befutásainkat megpróbáltuk megkoreografálni, ami egy-két alkalommal sikerült is. Ahhoz, hogy egy ilyen csapatot hazai pályán megverjünk, nem elég túlteljesíteni magunkat, nem elég nagyon jól játszani, bravúrok kellenek, ami most elmaradt. Elmaradt a kapusposzton, elmaradt a támadójátékban, és védekezésben is voltak hiányosságok. Hál’ istennek erőfeszítéseinket a közönség is méltányolja és értékeli, úgy érzem ezúttal is elégedettek lehettek velünk, amit jól visszaadott a nézőtéri hangulat. Én bízom benne, hogy mindez egyre jobb és még jobb lesz.


Sport

Egyre több sikerélménye van a pataji csapatnak

Talán kevesen tudják, hogy újságunk körzetében nemcsak a Kalocsai SE asztalitenisz szakosztálya az...

Idei első meccsén veszített a Kalocsa

Röpisuli SE Ajka – Kalocsai SE 3:0 (20; 21; 16)Kalocsai SE: Kovács Patrícia 4 pont, Jánosi...

ATOM100 néven új futósorozat indul

ATOM100 néven új versenysorozattal jelentkezik négy, a paksi atomerőmű térségében fekvő...

Edzőpartner kerestetik

Jól haladnak a kalocsai kézis fiúk és lányok a tavaszi szezonra való felkészüléssel. A teremben...

Varga Ákos lett az edző

Az elmúlt héten beszámoltunk arról, hogy Jenei Tibor lemondott edzői posztjáról, mivel munkahelyi-...

Egy győzelem, egy vereség

Az elmúlt hétvégén a Kertvárosi Iskola tornacsarnokában került sor a Szalayné Sebők Éva Országos...

Öcsi Bácsi Kupa

December 16-án a Kossuth utcai sportcsarnokban 17. alkalommal került sor az Öcsi-Bácsi Kupa...

Futni mindig lehet

Tél derekán járunk. A reggelek didergősek, bármikor eshet a hó. Ilyenkor a legtöbben a lakás melegét...

Kaczur Flórián sikere

Tóth László Memorial FIDE OPEN Kecskeméten rendezte meg a Tóth László Sakk Egyesület, a Bács-Kiskun...

Eredményes évet zárt a KSE Karate Szakosztálya

Szűcs Zsolt, a Karate Szakosztály vezetője a 2011. év értékelőjében beszámolt arról, hogy a Ciglédi...

A dobogóra vágynak Fajszon

Véget ért a 2011-12-es labdarúgó bajnokság őszi szezonja a megyei III. osztály nyugati csoportjában....

Tornagyőzelem Kecelen

A Gézengúz Utánpótlás Kézilabda Club fiú U11-es csapata az elmúlt hétvégén Kecelen vendégszerepelt a...

Folytatódik a serdülőbajnokság

A Kalocsai SE NBII-ben szereplő női röplabda csapata, tekintettel arra, hogy a felnőtt keret nagy...

Edzőváltás a kosarasoknál

A 2010–11-es megyei bajnokságban a kosárlabdázók Jenei Tibor edző vezetésével szerepeltek és a...

Kecskemétiek jutottak az országos elődöntőbe

December 14-én a kecskeméti Bólyai János Gimnázium adott otthont a VI. korcsoportos leány röplabda...

Dobogóra állt az Öregcsertő

Véget ért a 2011-12-es labdarúgó bajnokság őszi szezonja a megyei III. osztály nyugati csoportjában....

Szilveszteri Íjász Kupa Szekszárdon

  Évadzáró teremversenyt rendezett december 29-én a szekszárdi Alisca Nyilai Íjász Egyesület.A...

Felemás érzésekkel zárt a Hajós

A nagy őszi menetelés után eddig három környékbeli megyei II. osztályú csapat teljesítményét tettük...

Szilveszteri örömröplabda

  Az elmúlt években már hagyománnyá vált, hogy Kalocsa és környékének röplabdát szerető emberei a...

Márpedig futunk szilveszterkor

Szűkebb hazánkban több éve hagyomány már a szilveszteri futás, azonban sajnos idén a tradíció...

Fennállásuk legeredményesebb évét zárták

A tájfutó szakosztály elmúlt év végén tartotta az évzáró összejövetelét a meszesi üdülőben. A...

A Horgászbazár nyerte a Vörös Márton Kupát

1980-ban, azaz 31 éve hunyt el Vörös Márton, Kalocsa város jeles labdarúgója, majd későbbi...

Könyv jelent meg a sportlövészet oktatásáról

A sportszerű pisztolylövészet oktatása címmel – a kiválasztásról a bajnoknevelésig alcímmel...

Bronzérem Bajáról és Budapestről

Miután már pár hónap eltelt a tanévből és a fiatalok újra rendszeresen járnak edzésekre (bár Kováts...

Uszódon a csapategység a siker titka

Véget ért 2011-12-es labdarúgó bajnokság őszi szezonja a megyei III. osztály nyugati csoportjában. A...

Újoncként az ötödik helyen végeztek a miskeiek

Ha egy csapat a magasabb osztályba kerül, nyilván számot vetett azzal, hogy azok az erőfeszítések,...

Bio-Sales Kupa Regionális Újonc és Serdülő Verseny Kecskemét

December 18-án Kecskeméten a Kertészeti Főiskola Sportcsarnokában rendezték meg az év utolsó...

A közös munka még várat magára

A Kalocsai Kézilabda Club és az ott folyó szakmai munka minden tekintetben etalonként szolgált a...

Kizárták a KSE sakkcsapatát

Tavaly még az NB II-ben vitézkedtek, de az osztályozóra már el sem utaztak a Kalocsai SE egykor...

ARCHÍVUM

Kalocsai Néplap Online Kalocsai Néplap KaloPress Nyomda Nagyítás Nyomtatás